Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jaworzyna Krynicka

Noclegi w pobliżu Jaworzyny Krynickiej

Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka jest chętnie odwiedzanym przez turystów szczytem Beskidu Sądeckiego. Leży tuż przy Krynicy-Zdroju, stanowi też jedną z jej największych atrakcji. Różni się od innych szczytów pełnym zagospodarowaniem i dostosowaniem do potrzeb przybywających tutaj turystów. Ze szczytów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok.

Na szczyt najlepiej jest wjechać kolejką gondolową, co stanowi kolejną niezapomnianą atrakcję. Na górze znajdują się liczne restauracje i bary, toteż każdy turysta może odpocząć i posilić się w towarzystwie pięknych krajobrazów i świeżego powietrza. Z Jaworzyny biegną zróżnicowane pod względem trudności trasy narciarskie, przyciągające w sezonie zimowym setki, a nawet tysiące miłośników zimowego szaleństwa. Jaworzyna Krynicka to także bogate życie kulturalne. Szczególnie w sezonie letnim odbywają się tutaj liczne koncerty i wydarzenia kulturalne, które przyciągają turystów z całego regionu i całej Polski.

Atrakcje dla każdego

Jaworzyna Krynicka to świetne miejsce na spędzenie miło niedzielnego popołudnia z rodziną. Zachwyci nie tylko narciarzy, ale także wszystkich miłośników przyrody, natury i pięknych krajobrazów. Miejsce jest naprawdę wspaniałe, również jeśli podróżujemy z dziećmi. Tutaj nie można się nudzić. Z Jaworzyny prowadzi wiele różnych szlaków turystycznych i rowerowych zachęcających do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest też ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, którą warto wybrać się na spacer z rodziną, by podziwiać niezwykłe okazy rzadko występujących roślin oraz zwierząt. Jaworzyna Krynicka to miejsce idealne zarówno dla miłośników sportu i ruchu, jak i dla tych, którzy preferują spokojniejszy odpoczynek.

Zwiedzanie i cennik biletów

Kolej Gondolowa na szczyt Jaworzyny Krynickiej czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00. Bilety można zakupić w cenie : normalny w górę 20 zł, normalny w dół 18 zł, ulgowy w górę 16 zł, ulgowy w dół 15 zł, bilet normalny w obie strony 27 zł, a ulgowy w obie strony 22 zł. Dzieci do lat 4 wjeżdżają na szczyt za darmo. Trzeba pamiętać, że bagaż, jaki możemy ze sobą zabrać jest silnie ograniczony i zwykle wiąże się z dodatkową opłatą. Dopłaty również muszą spodziewać się właściciele psów.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.jaworzynakrynicka.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Jaworzyny Krynickiej