Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Parku Zdrojowego Zapopradzie w Muszynie

Park Zdrojowy Zapopradzie w Muszynie

Muszyna to położone w województwie małopolskim urocze miasteczko uzdrowiskowe z licznymi rozlewniami wód mineralnych. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu Park Zdrojowy, z którego można podziwiać przepiękne widoki nie tylko na całe miasto, ale również na Dolinę Popradu.

Malownicza Dolina Popradu

Miejsce to przyciąga każdego roku wielu turystów, którzy mogą tutaj liczyć nie tylko na odrobinę spokoju z dala od miejskiego zgiełku, ale również na wiele bardzo interesujących atrakcji. Na terenie parku znajduje się kilka alejek spacerowych oraz ścieżek rowerowych, dlatego też można wybrać się tutaj zarówno na pieszą, jak i rowerową wycieczkę. Zwolennicy aktywności fizycznej również nie powinni się tutaj nudzić, ponieważ na obszarze parku rozstawione są urządzenia do ćwiczeń, dzięki którym można nie tylko zadbać o wygląd swojej sylwetki, ale również w odpowiedni sposób dotlenić swój organizm.

Ogród zmysłów

Opisywany park to prawdziwa oaza spokoju, w której można zobaczyć sztuczne stawy, altanki, strumień z kaskadami, a także wyróżniające się i stylowe latarnie. Na samym szczycie wzgórza znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać roztaczające się wokół przepiękne widoki. Dzięki specjalnemu podestowi na szczyt mogą również dostać się bez problemu niepełnosprawne osoby, co stanowi kolejną zaletę tego niezwykłego miejsca. Park został zorganizowany jako tzw. ogród zmysłów, przez co podzielony jest na kilka stref. W całym parku swoją uwagę przyciąga przede wszystkim ogród zapachowy, na którego obszarze rosną rośliny wydzielające bardzo intensywny zapach. Kolejny jest ogród zdrowia, gdzie można poćwiczyć na specjalnie rozmieszczonych i zaprojektowanych urządzeniach do ćwiczeń. Bardzo ciekawy jest również ogród dźwięku, w którym warto zatrzymać się nieco dłużej, aby wsłuchać się w szum wody i wiatru oraz w śpiew tutejszych ptaków. Jeśli chodzi o pozostałe strefy, to warto również wspomnieć o ogrodzie dotykowym i wzrokowym, a także o ogrodzie smaku, na którego terenie rosną liczne krzewy i drzewa owocowe. To prawdziwy raj dla ludzkich zmysłów i doskonałe miejsce na relaks.

Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 9:00-22:00.

Polecane obiekty w okolicy Parku Zdrojowego Zapopradzie w Muszynie