Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Świnoujście to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości turystycznych położonych w województwie zachodniopomorskim. Jak wiele innych nadmorskich kurortów również i Świnoujście zachęca turystów do odwiedzin w tutejszym Muzeum Rybołówstwa. Przed wybraniem się do muzeum warto dowiedzieć się więcej na temat historii i prezentowanych tam eksponatów.

Lokalizacja i powstanie

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu to unikatowy obiekt, który jest zlokalizowany na Placu Rybaka. Początek działalności Muzeum to rok 1974. Można znaleźć tam nie tylko ekspozycję dotyczącą historii rybołówstwa i narzędzi połowowych, ale także eksponaty związane z najważniejszymi wydarzeniami w historii miasta. Muzeum jest podzielone na trzy kondygnacje a na każdej z nich zwiedzający mogą oglądać zupełnie inne eksponaty.

Ekspozycja

Pierwsze piętro jest poświęcone przyrodzie. Znajdują się tu eksponaty powiązane zarówno z całym Morzem Bałtyckim, jak i z Zalewem Szczecińskim. Szczególną popularnością wśród turystów cieszy się tutejsza wystawa zbiorów bursztynu, ale zwiedzający chętnie poznają bliżej także faunę Bałtyku czy mikroorganizmy związane z wodami arktycznymi.

Kolejna kondygnacja jest powiązana z narzędziami powołowymi, dzięki którym życie w Świnoujściu mogło koncentrować się przede wszystkim na rybołówstwie. Można znaleźć tutaj nie tylko różnorodne przyrządy nawigacyjne, ale także makiety i modele różnorodnych statków. Trzecie piętro jest ściśle połączone z historią Świnoujścia. Eksponaty znajdujące się w tym dziale to przede wszystkim pisma i numizmaty pochodzące z różnych epok. Obecne są tutaj także zdjęcia czy ceramika.

Oprócz wystaw stałych można oglądać nieraz także wystawy czasowe, związane z bieżącymi wydarzeniami w Świnoujściu.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Muzeum w Świnoujściu posiada różne godziny otwarcia w zależności od pory roku. W miesiącach lipiec-sierpień można tam zajrzeć od poniedziałku do piątku w godz. 9-20, a w soboty i niedziele w godz. 9-17. We wrześniu Muzeum jest czynne codziennie od 9 do 17. Z kolei w okresie od października do maja zwiedzający mogą oglądać wystawy od wtorku do niedzieli w godz. 9-17.

Bilet normalny do Muzeum Rybołówstwa Morskiego kosztuje 7 zł, a ulgowy - 5 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.muzeum-swinoujscie.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu