Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kopalni Bursztynu w Świnoujściu

Kopalnia Bursztynu w Świnoujściu

Bursztyn jest znany głównie z tego, że wytwarza się z niego elegancką i piękną biżuterię, która pod wpływem różnego światła może zmieniać kolor od jasnej żółci po ciemną pomarańcz. W Polsce bursztynowe szaleństwo trwa przede wszystkim w lato, gdy na plażach nie brakuje turystów przeczesujących wzrokiem mokry piasek. W Świnoujściu funkcjonuje prywatna Kopalnia Bursztynu, gdzie każdy może spróbować swoich sił w poszukiwaniu tej cennej nadmorskiej pamiątki.

Ciekawa atrakcja

Kopalnia Bursztynu jest prywatną inicjatywą właścicieli Fortu Anioła, czyli muzeum architektury militarnej. To właśnie na części jego terenu otwarta została w kwietniu 2017 roku pierwsza tego typu kopalnia. Druga powstała na początku lipca na świnoujskiej plaży, również pod patronatem Fortu Anioła, jako odpowiedź na ogromne zainteresowanie turystów oraz samych mieszkańców taką formą aktywności.

Zasady korzystania z Kopalni Bursztynu są bajecznie proste: po uiszczeniu niewielkiej opłaty każdy dostaje specjalne sito oraz 15 minut na to, aby wykopać i znaleźć jak najwięcej bursztynów ukrytych w piasku kopalni. Co ważne, wszelkie znaleziska można zabrać ze sobą, niezależnie od rozmiaru znalezionych bursztynów czy ich ilości. Ponieważ nad Bałtykiem bursztyny znaleźć można najczęściej tylko po sztormach, to atrakcja w postaci kopalni, gdzie wykopać je można codziennie, niezależnie od pogody, jest warta uwagi i stanowi fantastyczne urozmaicenie wakacji nad morzem.

Informacje organizacyjne

Kopalnia Bursztynu mieszcząca się na terenie Fortu Anioła (ul. Jachtowa 158) działa przez cały rok z wyłączeniem okresów zimowych (październik-marzec). Kopać można samemu, z rodziną, z przyjaciółki (grupy powyżej 15 osób powinny wcześniej zarezerwować termin), a czas kopania trwa 15 minut. Do Kopalni Bursztynu chętni wpuszczani są co pół godziny, a działa w godzinach 11:00-16:00 (w lipcu i sierpniu 11:00-18:00).

Kopalnia ma obszar prostokąta o długości boków pięć na osiem metrów, dlatego z pewnością nie zabraknie miejsca do przesiewania piasku w poszukiwaniu cennych bursztynów. Wejściówki kosztują: 9zł za osobę dorosłą, 8 zł zapłacą emeryci, studenci, renciści, dzieci od 7-14 lat wchodzą za 6 zł. Grupy zorganizowane liczące minimum 20 osób zapłacą 6 zł od osoby. Więcej informacji na: http://fortaniola.pl/atrakcje/kopalnia_bursztynu

Polecane obiekty w pobliżu Kopalni Bursztynu w Świnoujściu