Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

Noclegi w pobliżu Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju

Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój jest miejscowością, którą chętnie odwiedzają ludzie cierpiący na różne dolegliwości i schorzenia. To znane w Polsce uzdrowisko, gdzie można miło spędzić czas. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Park Zdrojowy. Leży on u podnóża Góry Parkową, gdzie wypływają źródła mineralne.

Relaks i zdrowie

Park Zdrojowy ma niecałe 13 ha i powstał w XVIII wieku. Park jest bardzo dużym obiektem, gdzie można niezwykle przyjemnie spędzić czas. Jego głównym punktem jest Park Centralny – to najstarsza część parku i najbardziej okazała. Przez park biegnie główna promenada, która zaczyna się przy pijalni wód mineralnych. W parku jest mnóstwo ścieżek spacerowych, poza tym znajduje się tu też muszla koncertowa, podświetlana fontanna, dawna hala spacerowa, która obecnie jest nazywana Teatrem pod Blachą. Z pewnością wiele osób zainteresuje się również obiektami architektonicznymi Zameczkiem i Polonią. W parku odbywa się bardzo dużo imprez plenerowych, koncertów, obchodów dni miasta czy miejskich festynów. Nie dawno park został odrestaurowany, dzięki temu odzyskał wygląd z początków swojej działalności.

Atrakcje w parku

Na terenie parku znajduje się również okazały staw, w którym pływają łabędzie i kaczki. Dookoła niego ustawiono ławeczki, na których można odpocząć w letni dzień. W parku znajdują się nie tylko wszystkie najbardziej popularne gatunki drzew, ale również okazy drzew egzotycznych, które pochodzą z Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Są dużą i wyjątkową atrakcją tego miejsca.

Ponadto na terenie parku zlokalizowane są liczne kawiarenki, restauracje i sklepy z pamiątkami. Można np. kupić specjalne naczynie do picia naturalnej wody źródlanej czy inne ciekawe pamiątki przestawiające Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju. Pobyt w parku korzystnie wpływa na zdrowie, a picie wody źródlanej ma same zalety. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest tak popularne nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród licznie tu przybywających kuracjuszy i turystów. Wstęp do parku jest bezpłatny, sam park jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju