Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych

Noclegi w okolicy Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych

Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych

Kudowa Zdrój to wspaniała miejscowość wypoczynkowa, gdzie można nie tylko miło spędzić czas, ale również skorzystać na tym zdrowotnie. Kudowa jest znanym uzdrowiskiem, gdzie chętnie przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski. Jednak to także miejscowość, gdzie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla turystów, w tym bardzo ciekawym miejscem jakim jest Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych.

Tajemnice Gór Stołowych

Ekocentrum jest ośrodkiem edukacyjno-wystawienniczym Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie można poznać walory przyrodnicze i kulturowe Gór Stołowych. W Ekocentrum prezentujemy nowoczesną, multimedialną i interaktywną ekspozycję, która zainteresuje zarówno młodszych jak i starszych. Na zwiedzających czeka miedzy innymi podróż leśną windą przez piętra lasu, wędrówka w czasie przez ponad 60 milionów lat kształtowania się Gór Stołowych czy też możliwość popatrzenia na świat oczami różnych gatunków zwierząt, a także poznania licznych gatunkór grzybów i roślin występujacych na terenie parku. Stanowisko Panorama przedstawia zachwycające widoki rozpościeracające się z różnych miejsce w Górach Stołowych.

Ekspozycja prezentowana jest od marca 2019 r. i zastąpiła dawne Muzeum Żaby.

Zwiedzanie

Ekspozycja czynna jest od wtorku do niedzieli, wstępy są co 1,5 godz, pierwszy jest o 9.00.
Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od okresu: styczeń - kwiecień oraz październik - listopad 9.000-16.00,  maj - wrzesień 9.00 - 17.00, grudzień 9.00 - 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie ekocentrum.pngs.com.pl

Polecane obiekty w okolicy Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych