Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Japoński w Kudowie Zdroju

Noclegi w pobliżu Ogrodu Japońskiego w Kudowie Zdroju

Ogród Japoński w Kudowie Zdroju

Jarków to niewielka wieś w gminie Lewin Kłodzki, gdzie znajduje się Ogród Japoński. Jest on usytuowany w odległości około 6 km na południe od Kudowy-Zdroju. Został założony dzięki staraniom wielkiego sympatyka sztuki ogrodowej Edwarda Majchera w 1980 r. Przez długie lata był on tworzony wyłącznie na prywatny użytek właściciela. Wiele w tej kwestii zmieniła nagroda przyznana mu przez miesięcznik „Ogrody” w 2000 roku. Trzy lata później ogród został udostępniony dla turystów.

Japońska sztuka ogrodnicza

Sława tego miejsca ściąga tutaj coraz liczniejsze rzesze ludzi. Na potwierdzenie jego najwyższej klasy warto odnotować fakt, iż zaskarbił on sobie zachwyt wśród gości z Ambasady Japońskiej. Ogród Japoński w Jarkowie jest drugim w Polsce ogrodem tego typu po tym zlokalizowanym we Wrocławiu.

Ten ogród w stylu japońskim liczy sobie około 1000 m² powierzchni. Praktycznie każdy element aranżacji przestrzeni jest tutaj gruntownie przemyślany i tym samym efekt finalny jest wart naszej uwagi. Specjalnie na jego potrzeby dokonano przekształcenia ukształtowania terenu, zbudowano sztuczne zbiorniki i kaskady wodne, całość wyłożono kamieniami, posadzono kilkaset gatunków roślin. W czasie spaceru po ogrodzie możemy bacznie przyglądać się licznym gatunkom roślin, w tym również wielu sprowadzanych wprost z dalekiego wschodu. Na uwagę zasługują zwłaszcza japońskie klony (momiji), magnolie czy sosny. Niemały odsetek z nich jest odpowiednio formowany przy zastosowaniu sznurów tak, aby uzyskać fantazyjne kształty. W ten sposób tworzą się małe dzieła sztuki, które w każdym przypadku wprost idealnie komponują się z całością ogrodu.

Miejsce spokoju i odpoczynku

Wszystkie ścieżki w ogrodzie są pieczołowicie wyłożone płaskimi kamieniami, które mają za zadanie wyznaczać tempo spaceru. Rzekomo im szersze, tym spokojniej należy po nich stąpać i delektować się otaczającą nas przestrzenią. Oprócz roślinności mamy tutaj liczne oczka wodne i przepiękną architekturę ogrodową stylizowaną na japońską. Tym samym niemałą atrakcją są posągi Buddy czy wykonane z kamienia latarnie. Takie otoczenie sprawia, że bardzo łatwo ukoić tutaj swoje nerwy i zatrzymać się w zadumie. Na podziwianie tego wszystkie warto przeznaczyć minimum godzinę.

Godziny otwarcia i cennik

Ogród japoński w Jarkowie dla turystów jest otwarty od maja do końca września w godz. 10.00 do 16.00. Bilet wstępu kosztuje 8,00 zł.

Więcej informacji o samym ogrodzie można znaleźć na stronie internetowej: www.ogrod-japonski.republika.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Japońskiego w Kudowie Zdroju