Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi

Noclegi w pobliżu Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi

Park im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi

Najpopularniejsza zielona przestrzeń w Łodzi to zdecydowanie park im. Księcia Józefa Poniatowskiego. To nie tylko jeden z największych i najczęściej odwiedzanych parków w mieście, ale przede wszystkim najbardziej rozbudowany pod względem dostępności różnych atrakcji. Jest popularnym miejscem spacerów, spotkań towarzyskich oraz różnego rodzaju imprez kulturowych, które goszczą w Łodzi.

Park dla każdego

Liczący sobie ponad 41 ha jest parkiem typowo rekreacyjnym z licznymi alejkami, placami zabaw, ławkami i stolikami, z rozbudowaną małą architekturą. Park powstał w roku 1910, siedem lat później zyskał imię księcia Józefa Poniatowskiego. W latach wojennych częściowo zniszczony, z wyciętymi drzewami, był udostępniany wyłącznie ludności niemieckiej. Przez lata park stopniowo zmniejszano – w drugiej dekadzie XX wieku powstał na jego terenia najpierw szpital wojskowy, następnie kościół, po II wojnie światowej znacznie ograniczono go wytyczoną na nowo aleją Mickiewicza oraz wyremontowano dwa wojenne cmentarze znajdujące się na jego obszarze.

Park stworzony jest w stylu angielsko-francuskim, posiada więc liczne ścieżki, zakątki, kryjówki roślinne, krzewy oraz symetrycznie posadzone drzewa. Na jego obszarze znajduje się staw rekreacyjny, 14 pomników przyrody oraz tor rowerowy wraz z torem treningowym. Prócz tego na terenie parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego mieści się również rozbudowana siłownia na świeżym powietrzu.

Warto odwiedzić

Wejście do parku jest całkowicie darmowe, z jego uroków można bezpłatnie korzystać przez cały rok. Z tego powodu park jest częstym miejscem realizacji różnych sesji zdjęciowych i plenerowych, np. ślubnych. Jest także wykorzystywany do kręcenia scen filmowych i serialowych. Głównym punktem jest zdecydowanie malowniczy plac z usianymi dookoła kolorowymi krzewami oraz białym mostkiem, który przecina go na pół. Do dyspozycji spacerowiczów są specjalne stoliki do gry w szachy lub warcaby oraz korty tenisowe, można tu również zorganizować piknik lub legalnie rozpalić grilla (ogniska są zabronione). Latem park stanowi świetną alternatywę dla wizyty na plaży, aby złapać wakacyjną opaleniznę. Liczne zielone przestrzenie, niektóre odgrodzone od wścibskiego wzroku przechodniów, przyciągają tłumy miłośników opalania.

Polecane obiekty w pobliżu Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi