Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi

Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi

Znajdujące się w Łodzi Muzeum Animacji mieści się przy ulicy Sienkiewicza. Pozostaje jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie wciąż powstają filmy animowane metodą poklatkową, włączając w to nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”. To tu powstawały bajki i bohaterowie znani milionom ludzi z całego świata, wychowujące całe pokolenia takie jak: Miś Uszatek, Colargol czy zajączek Parauszek.

Bajkowe muzeum

Muzeum skupia swoją działalność na zgłębianiu tajników animacji i prezentowaniu ich szerszej publiczności. Studio filmowe funkcjonuje bowiem nieprzerwanie od 70 lat i szczyci się kompleksowym wyposażeniem studia, obszernym planem zdjęciowym, działami produkcji, udźwiękowienia czy pracowniami plastycznymi. Dzięki temu możliwa jest realizacja najbardziej wymagających zleceń wliczając w to animowane reklamy, trailery czy pełnometrażowe filmy. Do ekspozycji muzeum zaliczają się plany zdjęciowe będące domami znanych bajkowych bohaterów. Jednym z najważniejszych eksponatów jest figurka Oscara.

W ramach zwiedzania muzeum przewidziane są również obowiązkowe projekcje filmów studia Se-ma-for. Muzeum prowadzi także warsztaty tematyczne dla najmłodszych i dorosłych wyjaśniające tajniki metody animacji poklatkowej. Możliwe jest również samodzielne stworzenie własnego filmu animowanego. Na warsztatach plastycznych pobudzana jest kreatywność, a warsztaty edukacyjne z projekcją stanowią naukę poprzez zabawę. Możliwe jest zorganizowanie imprez okolicznościowych (np. „Urodziny w SMA”) oraz specjalnych eventów na terenie placówki. SE-MA-FOR prowadzi też sklep (z dodatkowym działem wysyłkowym) prowadząc sprzedaż płyt DVD, książek i maskotek oraz gadżetów związanych ze studiem.

Zwiedzanie

Muzeum Animacji otwarte jest dla zwiedzających w następujących dniach: od poniedziałku do środy: 10:00-16:00, w czwartki: 12:00-18:00, od piątku do niedzieli: 10:00-16:00. Dzieci do lat trzech zwiedzają muzeum bezpłatnie. Bilet normalny kosztuje 20 zł/osoba, ulgowy 15 zł/osoba, rodzinne 45zł/3 osoby i 55 zł/4 osoby. Bilet rodzinny powyżej 5 osób to wydatek rzędu 12 zł/osoba, a grupowy (powyżej 10 osób) 15 zł/osoba. Ceny za warsztaty tematyczne to koszt 15-25 zł/osoba za 1-1,5 godzinne zajęcia.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.se-ma-for.com

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi