Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku im. Henryka Jordana w Krakowie

Park im. Henryka Jordana w Krakowie

Przyjeżdżając do Grodu Kraka na wakacje, będziemy zapewne wiele spacerować i odkrywać kolejne interesujące zakamarki w tym mieście. Jasne jest, że trafimy na Stare Miasto, gdzie obejrzymy nie tylko Bazylikę Mariacką, ale również wiele pięknych kamienic i kościołów. Odwiedzimy Wawel i dzielnicę żydowską, czyli Kazimierz. Na zachód od serca Krakowa rozciągają się nie tylko Krakowskie Błonia, które prowadzą w stronę Kopca Kościuszki, ale również duży i piękny park – Park Jordana.

Położenie

Park Jordana zlokalizowany jest w dzielnicy Krowodrza, między ulicami Reymonta, Reymana oraz aleją 3 Maja. W okolicy znajdują się Błonia, Stadion Miejski oraz Miasteczko Studenckie Akademii Górniczo-Hutniczej. Z centrum miasta można tutaj dojść pieszo w ciągu 20-30 minut, można także skorzystać z oferty komunikacji miejskiej.

Powstanie

Park powstał w 1889 roku dzięki działaniom lekarza i społecznika – doktora Henryka Jordana. Za zagospodarowanie tych terenów odpowiedzialny był Bolesław Malecki, ówczesny kierownik Ogrodów Miejskich. Na samym początku działalności parku dostępne było jedynie wejście przez most na Ciepłej Wodzie.

W parku nie tylko posadzono drzewa i krzewy, ale również wydzielono alejki spacerowe, korty tenisowe i boiska. Pojawiły się także pawilony do wypoczynku i sprzęt do ćwiczeń na wolnym powietrzu oraz place zabaw dla najmłodszych. Dla ćwiczących powstała także sala gimnastyczna, która służyła przez cały sezon letni. Ciekawostką jest fakt istnienia w tym miejscu mleczarni, gdzie można było napić się mleka na miejscu. Dla uhonorowania poświęceń Henryka Jordana, rada miejska zdecydowała się nazwać park jego imieniem. Ciekawostką tego miejsca są popiersia słynnych ludzi, które zaczęto zbierać w parku. Dzisiaj jest ich ponad 50.

Park dzisiaj

Teren Parku im. Henryka Jordana zajmuje dzisiaj ponad 21 hektarów. Wciąż znajdują się tutaj boiska do gier zespołowych czy place zabaw. Pojawił się także skatepark, a zimą popularnością cieszy się górka do zjazdów na sankach. Dodatkowo wybudowano muszlę koncertową oraz kilka obiektów gastronomicznych. W czasie spacerów można zobaczyć już 54 popiersia, a kolejne są sukcesywnie odsłaniane. Park jest doskonałym miejscem na spacery oraz aktywny wypoczynek. Można więc tu spotkać nie tylko turystów, ale również mieszkańców okolicznych osiedli.

Godziny otwarcia

Od 1 kwietnia do 31 października park jest otwarty w godz. 6:00 – 22:00, w pozostałych miesiącach: 6:00 – 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

Polecane obiekty w pobliżu Parku im. Henryka Jordana w Krakowie