Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Collisa w Ostródzie

Noclegi w pobliżu Parku Collisa w Ostródzie

Park Collisa w Ostródzie

Położony nad Jeziorem Drwęckim Park Collisa przeżywa w ostatnich latach swoją drugą młodość, dzięki zrewitalizowaniu tego terenu z użyciem unijnych środków finansowych. Zaniedbany przez lata rzeszowski park stał się obecnie ulubionym miejscem aktywnej rozrywki dla dzieci i ich rodziców.

Historia Parku Collisa

Założony na przełomie XIX i XX wieku Park Collisa zaprojektowany został przez Ernsta Larassa, będącego kontynuatorem tradycji zapoczątkowanej przez jego ojca Johanna Larassa – uznanego ogrodnika, projektanta ogrodów i parków nawiązujących do formy niemieckich parków naturalistycznych szczególnie modnych w XIX wieku. Był to swoisty prezent dla miasta od wdowy po właścicielu tych terenów – rajcy Collisie. Do dzisiaj w parku można podziwiać zachowany starodrzew z czasów zakładania tego terenu – niektóre drzewa liczą sobie ponad sto lat. Znajduje się tutaj także 20 – metrowa Wieża Bismarcka oraz pomnik – Kamień Plebiscytowy – który upamiętnia plebiscyt zorganizowany na Mazurach w latach 20. XX wieku.

Przez lata Park Collisa był wyjątkowo zaniedbanym miejscem, nawet w czasie funkcjonowania hotelu stojącego na jego terenie. Dopiero nowy wiek XXI przyniósł znaczące zmiany, co umożliwiło rewitalizację całego terenu wokół Jeziora Drwęckiego. Dzięki staraniom Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia i przywrócono nawet Kamień Plebiscytowy zidentyfikowany przez Wojciecha Gudaczewskiego. Kamień przez wiele lat po II wojnie światowej był przewrócony i przysypany śmieciami.

Współczesność Parku Collisa

Park Collisa zyskał swoje nowe oblicze dzięki zainstalowaniu tutaj licznych stanowisk oferujących rozrywkę dla rodzin z dziećmi. Znalazły się więc place zabaw dla dzieci, linarium pozwalające nieco starszym dzieciom na wspinaczkę, stanowiska do gier parkowych, siłownia, boiska do siatkówki oraz koszykówki, minigolf oraz ścianka wspinaczkowa. Bliżej Jeziora Drwęckiego ulokowano sztuczne lodowisko, letnie i zimowe korty tenisowe i profesjonalną ściankę wspinaczkową. Nic więc dziwnego, że dobrze oświetlony i uporządkowany Park Collisa stał się miejscem tłumnie i chętnie uczęszczanym przez mieszkańców miasta i odwiedzających je turystów.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Collisa w Ostródzie