Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Palmiarnia w Poznaniu

Noclegi w pobliżu Palmiarni w Poznaniu

Palmiarnia w Poznaniu

Palmiarnia poznańska szczyci się swoją wielkością, należy bowiem do największych tego typu obiektów w Europie i jest największa w Polsce. Znajduje się w Parku Wilsona, będącym wcześniej Ogrodem Botanicznym. W dwunastu szklanych pawilonach o łącznej powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych można podziwiać około tysiąca różnorodnych gatunków roślin, ryby, a także rośliny wodne.

Historia Palmiarni w Poznaniu

Pierwszy budynek Palmiarni został wybudowany w 1911 roku. Stopniowo dobudowywano do niej kolejne obiekty, jak system połączonych szklarni i pierwsze wystawowe akwarium w kraju. Ogółem przed wojną Palmiarnia liczyła sobie siedem budynków, w których oprócz roślin prezentowano także ryby, gady i owady. Budynki Palmiarni uległy dużemu zniszczeniu w czasie II wojny światowej, zburzone zostały w tym okresie w ponad 90%. Jednak tuż po wojnie przystąpiono do ich odbudowy, ponownie otwierając Palmiarnię dla zwiedzających już w 1946 roku. W latach 80. podjęto decyzję o gruntownej przebudowie rdzewiejących budynków, zamkniętych ze względów bezpieczeństwa dla zwiedzających, ale utrzymujących hodowlę roślin. Zmodernizowane budynki otwarto ponownie dla publiczności w 1992 roku.

Palmiarnia dzisiaj

Dziś w Palmiarni można podziwiać rośliny z krajów podzwrotnikowych i równikowych czując się nawet w środku zimy, jak w egzotycznym lesie. Odgłosy żywych ptaków, uspokajający szum wody, wielkie akwaria z kolorowymi rybami, przytulna kawiarnia, w której można odpocząć i napić się kawy lub herbaty – wszystko to uspokaja zmysły zwiedzających i powoduje, że Palmiarnia jest jednym z ulubionych miejsc spacerów poznaniaków.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Palmiarnia otwarta od wtorku do niedzieli. Zamknięta w poniedziałki, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Nowy Rok i Wszystkich Świętych.

  • Od 1 marca od wtorku do niedzieli otwarta w godzinach: 9:00 – 17:00
  • Od 1 maja od wtorku do soboty odtwarta w godzianch 9:00 – 17:00
  • W niedziele i święta - 9:00 – 18:00
  • Od 2 listopada od wtorku do soboty - 9:00 - 16:00 w niedziele i święta - 9:00 – 17:00

Ceny biletów to:

  • normalny - 9 zł
  • ulgowy - 7 zł (dzieci powyżej 3. roku życia, młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści, opiekunowie grup szkolnych)
  • dzieci do lat 3. - wstęp bezpłatny

Oficjalna strona: www.palmiarnia.poznan.pl

Polecane obiekty w pobliżu Palmiarni w Poznaniu