Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ośrodka narciarskiego Złoty Groń w Istebnej

Ośrodek narciarski Złoty Groń w Istebnej

Istebna to niewielka, ale za to bardzo znana pod względem turystycznym miejscowość. Zwłaszcza w okresie zimowym przyjeżdża tu spora liczba turystów chcących zakosztować zimowego szaleństwa na stokach. Oferta Istebnej jest pod tym względem rozbudowana, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni narciarze, jak i ci, którzy dopiero będą stawiać swoje pierwsze kroki na stoku.

Odpoczynek zimą i latem

Istebna to dobre miejsce na wakacje również latem, bo na uwagę zasługują okoliczne rezerwaty przyrody i ścieżki spacerowe, ale niewątpliwie największy ruch turystyczny ma miejsce w miesiącach zimowych. Głównym ośrodkiem narciarskim w Istebnej jest kompleks Złoty Groń, leżący na obrzeżach wsi. Położenie w dolinie i jednocześnie dorzeczu Olzy to jeden z największych atutów zachęcających turystów do przyjazdu – śnieg leży tu od listopada do kwietnia, a w razie jego niedoboru lub braku na stokach pracują liczne naśnieżarki.

Złoty Groń

Ośrodek Złoty Groń dysponuje trzema różnymi wyciągami: wyciągiem krzesełkowym na 6 osób – największym w regionie i gwarantującym największą przepustowość, wyciągiem talerzowym oraz wyciągiem orczykowym. Znajduje się tu również specjalna trasa treningowa dla zaawansowanych, trasa dla amatorów (ośla łączka), a sam stok jest doskonale oświetlony i przygotowany do obsługi narciarzy także w godzinach późnowieczornych.

Ośrodek narciarski Zloty Groń to również oferta noclegowa i restauracyjna oraz szkoleniowa (szkoły narciarskie). Na terenie kompleksu znajduje się przechowalnia bagażu, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i do snowboardu, a także skierowany do najmłodszych Park Śnieżny Białego Misia. Turyści mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu.

Najważniejsze informacje dla turystów

Standardowo ośrodek otwarty jest od „pierwszego do ostatniego śniegu”. Koszty biletów różnią się w zależności od godziny, w której są wykorzystywane oraz od jego typu. Karnet sportowy kosztuje 35 zł za bilet normalny i 30 zł za ulgowy przez cały dzień, ale karnety zwykłe to już koszt 55 zł i 50 zł (8:00-13:00), 50 zł i 45 zł (12:00-21:00), przy czym liczy się godzina pierwszego odbicia karnetu. Za karnety godzinowe zapłacimy od 40 zł za 2 h dla osoby dorosłej do 70 zł za 6 h jazdy. Można również wykupić bilety punktowe na konkretną ilość zjazdów. Ceny wahają się od 7 zł do 120 zł.

Więcej informacji o cenach i dostępności obiektu: http://www.zlotygron.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ośrodka narciarskiego Złoty Groń w Istebnej