Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Oliwa Park w Gdańsku

Noclegi w okolicy Parku Oliwa

Oliwa Park w Gdańsku

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza to wiekowy ogród założony na początku XVIII wieku przez zakon cystersów. Głównym inicjatorem, pomysłodawcom i fundatorem parku w Oliwie był opat cystersów Jacek Rybiński. On także zainicjował budowę pięknego Pałacu Opackiego, znajdującego się na terenie dzisiejszego ogrodu (aktualnie pałac pełni funkcje galerii sztuki nowoczesnej). Przez wiele lat ogród był upiększany i modernizowany. Pod koniec XVIII wieku utworzono część barokową parku (ogród francuski) zaraz przy części poświęconej ogrodowi angielskiemu. Podczas zaborów dobudowano liczne altany i powiększono ogród.

Atrakcje pośród zieleni

Aktualnie na terenie Parku Oliwa, którego łączna powierzchnia wynosi 11,3 ha, podziwiać możemy piękny Potok Oliwski, spacerować wzdłuż licznych alejek nad stawami, poznawać najróżniejsze gatunki drzew i kwiatów (często orientalnych) czy odwiedzić słynną Palmiarnię - zabytkową konstrukcję udostępnianą do zwiedzania za darmo codziennie w godzinach 9:00-17:00. Znajduje się w niej wielki zbiór roślin (m. in. palmy, bananowce, araukarie, filodendrony, kaktusy, aloesy, agawy, opuncje, fikusy) oraz duma Parku Oliwa – ogromny daktylowiec sięgający 15 metrów wysokości.

Ponadto na terenie parku istnieje możliwość zwiedzenia zabytkowego Spichlerza Opatów. Można także oddać się chwili zabawy w Grotach Szeptów – wybudowanych w 1900 roku dwóch naprzeciwległych grot, których struktura pozwala usłyszeć wyraźnie nawet najcichsze dźwięki wydawane przez osoby z groty znajdującej się na przeciwko.

Wśród dźwięków Mozarta

Dzisiaj w altanach Parku Oliwa odbywają się liczne eventy i konkursy muzyczne. Wśród nich wymienić można Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana", który odbył się w Oliwie pierwszy raz w roku mozartowskim, tj. na 250 rocznicę urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta, która przypadła w 2006 roku. Z okazji powyższego festiwalu, który bardzo szybko zdobył międzynarodową sławę, posadzony został Dąb "Amadeus".

Zwiedzanie

Godziny otwarcia:

  • maj – wrzesień 5:00-23:00
  • październik – kwiecień 5:00-20:00

Więcej informacji dostępnych pod adresem http://www.parkoliwski.gdansk.pl

Polecane obiekty w okolicy Parku Oliwa