Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Opera Leśna w Sopocie

Noclegi w okolicy Opery Leśnej w Sopocie

Opera Leśna w Sopocie

Opera Leśna w Sopocie jest jednym z najbardziej znanych obiektów w tym mieście. To właśnie tu co roku organizowane są ogólnopolskie festiwale piosenki, ponadto w obiekcie przez cały rok występują gwiazdy światowego formatu. Opera Leśna znajduje się przy ul. Stanisława Moniuszki 12, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Co warto o niej wiedzieć?

Kilka słów o historii Opery Leśnej

Obiekt powstał ponad 100 lat temu, w 1909 roku. To miejsce, które charakteryzuje się doskonałą akustyką, jest zatem idealnym miejscem na organizację różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, przede wszystkim koncertów. Pierwszym wydarzeniem w Operze Leśnej było przedstawienie „Obóz nocny w Grenadzie”. Przez pewien czas obiekt dobrze funkcjonował, jednakże w czasie trwania II wojny światowej można było zauważyć drastyczny spadek poziomu odgrywanych przedstawień, na szczęście jednak Opera Leśna nie upadła. W latach 60. obiekt został przykryty dachem, dzięki czemu warunki atmosferyczne przestały wpływać na jakość odbywających się tam wydarzeń, ponadto poprawiła się akustyka tego miejsca. Do 1980 roku w obiekcie regularnie odbywały się wydarzenia kulturalne, jednakże w pewnym momencie Opera została zamknięta na kilka miesięcy. W 1984 roku ponownie został zorganizowany Międzynarodowy Festiwal Piosenki. W 1997 roku do użytku została oddana Sala Koncertowa, dzięki której obiekt może być wykorzystywany także w zimie, koncertów może wówczas słuchać 300 osób. Opera Leśna została poddana remontowi w latach 2010-2012.

Warto wiedzieć

Opera Leśna jest miejscem mogącym poszczycić się nie tylko akustyką czy piękną lokalizacją, ale także tym, że może jednocześnie pomieścić ponad 5000 widzów. Co ważne nie tylko widownia jest obszerna, bowiem również scena jest w stanie pomieścić wielu muzyków (jednocześnie może występować licząca ponad 100 osób orkiestra).

Największe gwiazdy w Operze Leśnej

Na scenie obiektu na przestrzeni lat wystąpiło wiele gwiazd, zarówno tych polskich, jak również zagranicznych. Pojawili się tam między innymi: Skaldowie, Czerwone Gitary, Trubadurzy, Perfect, Edyta Górniak, Kayah, Maryla Rodowicz, Edyta Bartosiewicz. Spośród zagranicznych gwiazd należy wymienić: Whitney Houston, Annie Lennox, Lionela Richie, Eltona Johna, Simply Red otaz Jose Feliciano.

Przydatne linki

W Operze Leśnej regularnie odbywają się różne wydarzenia, ceny bilety są zróżnicowane. Informacje o poszczególnych imprezach oraz cenie biletów można znaleźć na oficjalnej stronie obiektu: http://operalesna.sopot.pl/

Polecane obiekty w okolicy Opery Leśnej w Sopocie