Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Ogród Zoologiczny w Warszawie

Ogród Zoologiczny w Warszawie znajduje się przy ulicy Ratuszowej w dzielnicy Praga-Północ i znajduje powierzchnię 39 ha. Wśród najważniejszych obiektów znajdujących się w ZOO można wymienić przede wszystkim słoniarnię, ptaszarnię, herpetarium, żyrafiarnię i małpiarnię, hipopotanarium, rekinarium, akwarium, sale bezkręgowców oraz wybieg australijski. Na terenie całego obiektu znajduje się kilka tysięcy gatunków przeróżnych zwierząt nie tylko tych żyjących w Polsce, ale również pochodzących z innych rejonów świata.

Warszawski ogród zoologiczny

10 lipca 1926 roku w Warszawie dzięki staraniom Mieczysława Pągowskiego został otworzony niewielki zwierzyniec. Nie zajmował on zbyt dużej powierzchni, jednak można było w nim podziwiać wiele gatunków zwierząt takich jak kangury, niedźwiedzie oraz egzotyczne ptaki. Podobny zwierzyniec powstał przy ulicy Bagatela, a obydwa ogrody cieszyły się wówczas bardzo dużą popularności wśród okolicznych mieszkańców. Rok później utworzono Miejski Ogród Zoologiczny na Pradze, który został oficjalnie otworzony 11 marca 1928 roku. Mieszkańcami tego ogrodu stały się przede wszystkim zwierzęta, które pochodziły z podupadającego ogrodu Pągowskiego.

Czasy wojenne i powojenne

Podczas II wojny światowej rozpoczęło się bombardowanie, pracownicy ogrodu musieli więc odstrzelić wszystkie zwierzęta drapieżne oraz jednego słonia. W tym czasie do Niemiec zostało wywiezionych wiele bardzo cennych dla ogrodu okazów, a mnóstwo zwierząt straciło życie wskutek wybuchów. W 1946 roku podjęto decyzje o odbudowie zoo, które dwa lata później zostało ponownie otwarte. Zoo z czasem zaczęło się powiększać, a w latach 80-tych XX wieku na terenie ogrodu powstały nowe budynki i poprawiły się wówczas warunki bytowe wielu zwierząt. Po 1990 roku otwarto pawilon dla gadów oraz ptaszarnię. W kolejnych latach powstały pawilony dla bezkręgowców, nosorożców oraz słoniarnia. W 2010 roku powstał natomiast nowy obiekt dla rekinów i hipopotamów, a w 2014 roku do ogrodu trafiły niedźwiedzie polarne.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 9:00-18:00

Ceny biletów:

  • normalny 26 zł
  • normalny z KW 23 zł
  • ulgowy 16 zł
  • ulgowy z KMW 14 zł
  • rodzinny (2+1) tylko z KW 52 zł
  • roczny normalny 70 zł
  • roczny ulgowy 50 zł

Dokładne informacje można uzyskać na stonie http://zoo.waw.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Warszawie