Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Noclegi w pobliżu Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Chcąc przenieść się do magicznych lat dzieciństwa koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. To właśnie tutaj wszyscy niezależnie od wieku, mogą na nowo stać się dziećmi i zobaczyć na własne oczy, czym bawili się nasi dziadkowie i nasze babcie, kiedy sami byli jeszcze maluchami.

Zabawki z przeszłości

Położone w Kudowie Zdroju Muzeum Zabawek swój początek miało 12 grudnia 2002 r. Wtedy powstała instytucja, która na kilkuset metrach kwadratowych zgromadziła największą w Polsce kolekcję zabawek, która obejmuje rekwizyty z okresu od lat starożytnych aż po współczesność. Co ważne zbiór zabawek z roku na rok stale się powiększa i pozwala na poszerzenie oferty muzeum. Jednak już dzisiaj można tutaj podziwiać zabawki wszelkiego rodzaju od teatrzyków przez samochodziki, lalki, klocki, samograje aż po zabawki znane z filmów. Warto także odwiedzić szkolną klasę przeniesioną do naszych czasów z lat 50 XX wieku.

Komunikacja polsko-czeska

Obok stałej kolekcji, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju prowadzi także działania edukacyjne w zakresie kultury pogranicza polsko – czeskiego. Program ten skierowany jest przede wszystkim do dzieci oraz młodzieży szkolnej. W jego ramach zabawka staje się czymś więcej niż wyłącznie przedmiotem służącym do rozrywki. Ich forma, wykonanie oraz unikalne cechy oddają bowiem nie tylko aktualne dla czasów jej powstania nurty kulturowe, ale także są najlepszymi dowodami na rozwój technologii i zmiany historyczne.

Informacje dla zwiedzających

Wstęp do Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój jest płatny. Bilety można nabyć w cenie: normalny - 12 zł, ulgowy - 10 zł, grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) - 8 zł. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z oferty 1 godzinnej wycieczki po muzeum razem z przewodnikiem, który w ramach wybranego tematu opowie i zaprezentuje historię zabawek.

Dodatkowo w zależności od okresu roku zmieniają się godziny otwarcia:

  • wrzesień - kwiecień od 10.00 do 17.00
  • maj - sierpień od 9.00 do 18.00

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej muzeum pod adresem: http://www.muzeum-zabawek.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju