Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Botaniczny w Łodzi

Noclegi w pobliżu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi

W 1929 roku powstał pierwszy ogród botaniczny na terenie łódzkiego Parku Źródliska I. Został on założony na potrzeby Pracowni Przyrodniczej. Był to jednohektarowy teren, który posiadał nie tylko wiele różnorodnych roślin, ale również zamieszkiwany był przez kilkanaście gatunków zwierząt.

Początki ogrodu

Początkiem obecnego Ogrodu Botanicznego stał się jednak Ogród Roślin Leczniczych, który wydzielono z terenów szkółek miejskich. Pomimo licznych prób rozbudowania ogrodu został on powiększony tylko do rozmiarów sześciohektarowego terenu. Dlatego też w 1967 roku rozpoczęto budowę Ogrodu Botanicznego, który możemy podziwiać w dzisiejszych czasach. Dopiero w lipcu 1973 roku część ogrodu została udostępniona dla zwiedzających. W tym czasie na dwudziestohektarowym terenie można było podziwiać florę polską oraz okazy zagraniczne. W latach kolejnych zaczęto udostępniać zwiedzającym kolejne części ogrodu.

Ogród Botaniczny dziś

Obecnie Ogród Botaniczny w Łodzi zajmuje powierzchnię 67 ha. Znajduje się pomiędzy ulicami Konstantynowską, Krzemieniecką oraz Retkińską. Jest podzielony na dziewięć tematycznych działów. Do ogrodu należy również Palmiarnia znajdująca się przy al. Piłsudskiego 61. Jest to około dwuhektarowy teren w Parku Źródliska I. Palmiarnia prezentuje egzotyczne rośliny, które urzekają swoim niespotykanym wyglądem. Ogród Botaniczny kładzie główny nacisk na edukację i popularyzację nauk przyrodniczych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ogrodzie poznamy różnorodne gatunki roślin. Ogród organizuje ciekawe zajęcia i warsztaty, na których możemy zgłębić wiedzę dotyczącą roślinności. Dział edukacji szkoli również nauczycieli w zakresie organizowania ciekawych zajęć w terenie. Organizuje również ciekawe staże i praktyki dla uczniów szkół ogrodniczych.

Zwiedzanie łódzkiego Ogrodu Botanicznego

Ogród Botaniczny jest dostępny dla zwiedzających codziennie w sezonie od 1 kwietnia do 31 października. W zależności od miesiąca: w kwietniu i wrześniu dostępny od godziny 09:00 do 19:00, w październiku od godziny 09:00 do 17:00, a w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu od godziny 09:00 do 20:00.

Oficjalna strona: www.botaniczny.lodz.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Botanicznego w Łodzi