Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ulica Piotrkowska w Łodzi

Noclegi w pobliżu ulicy Piorkowksiej w Łodzi

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Łódź, jako jedne z największych miast w Polsce posiada wiele atrakcji turystycznych. Teatry, galerie handlowe, muzea, piękne stadiony przyciągają setki tysięcy turystów. Łódź słynie także z jednej ze swych ulic, a nazywa się Piotrkowska. Mierząca 4, 2 km ulica Piotrkowska skupia na całej długości restauracje, muzea czy pałace. Mieszcząca się między pl. Wolności, a pl. Niepodległości ulica Piotrkowska to także najdłuższy deptak w Europie, a jej barwna historia dała początek jednemu z największych miast Polski.

Kilka ciekawostek historycznych

Początkowo ulica Piotrkowska była traktem łączącym Piotrków Trybunalski ze Zgierzem, a niewielka osada przydrożna dała początek Łodzi. Sama nazwa „Piotrkowska” weszła w życie 1865 roku i od tego roku także Łódź rozpoczęła swój wielki rozwój. W roku 2015 ulica Piotrkowska została uznana pomnikiem historii.

Mnogość atrakcji

Spacer mierzący ponad 4 km może wyzwolić nie tylko pragnienie, ale także i głód. Na ulicy Piotrkowskiej mieści się ponad 100 pubów i restauracji, więc swoje podniebienie zaspokoić mogą najwybredniejsi. Jeśli głód i pragnienie nie są straszne to ze spokoje można skupić się na wielu atrakcja turystycznych. Aleja Gwiazd na Piotrkowskiej wzorowana jest na styl z Hollywood i rozciąga się od ulicy 6 Sierpnia do pasażu Rubinsteina. Pierwsza mosiężna gwiazda zamieszczona na deptaku należy do Andrzeja Seweryna. Aleja jest podzielona na dwie strony, z czego pierwsza parzysta jest przeznaczona dla aktorów, a druga nieparzysta dla reżyserów, kompozytorów oraz operatorów. Spacerując najdłuższym deptakiem Europy nie sposób pominąć Galerii Wielkich Łodzian, która jest grupą plenerowych rzeźb wykonanych z brązu. W galerii podziwiać można Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina czy Pomnik Lampiarza. Kontrowersje wśród mieszkańców wzbudzają wizerunki postaci, które przedstawiają rzeźby. Nie są one wiernymi kopiami słynnych ludzi i o to największe pretensje mają mieszkańcy łodzi.

Ruch uliczny

Formalnie ulica Piotrkowska nie jest deptakiem. Tylko część jest wyłączona z ruchu drogowego. Od pl. Niepodległości do skrzyżowania ulic Żwirki i Wigury napotyka się intensywny ruch tramwajów oraz autobusów. Sytuacja jest podobna w przypadku ruchu samochodów osobowych, gdzie od pl. Niepodległości do al. Piłsudskiego odbywa się normalny ruch uliczny.

Polecane obiekty w pobliżu ulicy Piorkowksiej w Łodzi