Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu promenady spacerowej z Unieścia do Mielna

Promenada spacerowa z Unieścia do Mielna

Promenada w Unieściu jest to trzy kilometrowy odcinek spacerowy biegnący od Mielna do Unieścia. Jest to połączenie typowego deptaka, z wspaniałym tarasem widokowym. Jedną z atrakcji jakie czekają na turystów na promenadzie spacerowej są szachy, którymi można zagrać. Ich wielkość może zaskoczyć. Promenada w Unieściu nazywana jest również promenadą przyjaźni.

Obowiązkowe miejsce do zobaczenia

Powstała ona w XX wieku a jej głównym celem było umocnienie piaszczystego brzegu i ochronienie miasta przed zalaniem w czasie sztormów. Zbudowana została na wydmach. Wzdłuż niej rozmieszczone są sklepiki, stragany, miejsca z pamiątkami i punkty małej gastronomii. Nie może oczywiście zabraknąć smażalni ryb i charakterystycznego zapachu ale z tym właśnie kojarzy się morze. W oszklonym barze można przysiąść, wypić kawę i zjeść wspaniały deser jednocześnie rozkoszując się widokiem na Bałtyk. Promenada w Mielnie to miejsce, w którym zawsze jest gwarno i tłoczno. Spacer tym nadmorskim deptakiem to obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Po zapadnięciu zmroku kiedy kolorowe światła podświetlają całą trasę promenada staje się miejscem na romantyczne spacery. Przy promenadzie ulokowanych jest wiele obiektów oferujących noclegi z widokiem na morze. Na całym odcinku deptaka znajdują się zejścia na plażę. Niektóre zostały tak zaprojektowane aby umożliwić poruszanie się niepełnosprawnym osobom. Wzdłuż całej długości deptaka umieszczone są platformy widokowe, z których rozpościerają się piękne widoki na morze, plażę i na miasto.

Nawet w niepogodę

Niezapomnianym przeżyciem jest obserwacja z takiego miejsca wzburzonego morza. Można wtedy zobaczyć jak ogromnym żywiołem jest woda. W kilku miejscach promenady znajdują się również tablice informujące o zwierzętach morskich zamieszkujących wody Bałtyku a także o nadmorskiej roślinności. W lecie na promenadzie odbywają się dancingi pod gołym niebem, które są już tradycją tego nadmorskiego miasteczka. Spacerując deptakiem można również zobaczyć pomnik morsa. Mimo iż przedstawia on dorodnego zwierzaka tak naprawdę jest to pomnik symbolizujący Międzynarodowy Zlot Morsów, czyli miłośników kąpieli w lodowatych wodach. Warto dodać, że to właśnie w Mielnie został pobity Rekord Guinessa. W 2010 roku ponad tysiąc osób zanurzyło się w wodach Bałtyku. O tej porze roku temperatura wody miała zaledwie 10 stopni Celsjusza.

Promenada w Mielnie to swoista wizytówka miasta.

Polecane obiekty w pobliżu promenady spacerowej z Unieścia do Mielna