Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kalwarii Szczecineckiej w Szczecinku

Kalwaria Szczecinecka w Szczecinku

Szczecinek to jedno z bardziej popularnych wśród turystów miast położonych na Kaszubach. Do tego wyjątkowego miasta przyjeżdżają nie tylko turyści chcący się zapoznać z unikatową naturą czy tutejszymi tradycjami. Szczecinek jest chętnie odwiedzany także przez pielgrzymów. Przyciąga ich tutaj między innymi niezwykła Kalwaria Szczecinecka.

Miejsce zadumy i modlitwy

Kalwaria Szczecinecka to jedna z trzech kalwarii kamiennych w Polsce - obok Lichenia i Kałkowa - Godowa. Jednocześnie jest to jedyny tego typu obiekt w tym rejonie Polski. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością.

Historia

Kalwaria św. Rozalii w Szczecinku to miejsce, które powstało stosunkowo niedawno. Jej budowa rozpoczęła się w 1999 roku. Prace nad rozbudową dróżek trwają do dziś dnia, jednak obecnie można pomodlić się przy wielu stacjach. W Kalwarii Szczecineckiej obecne jest 15 stacji Męki Pańskiej, ale nie są to jedyne wyjątkowe miejsca. Pielgrzymi mogą skorzystać również z tak zwanej "Ścieżki Patronów". Dodatkową atrakcją są stacje związane z historią Szczecinka. Przy stacjach ustawione są specjalne tabliczki informacyjne.

"Ścieżka Patronów" to niewątpliwie jedna z najchętniej odwiedzanych przez pielgrzymów dróżek. Mogą oni natknąć się tu na przykład na grotę św. Rozalii. W tej dużej grocie wykonanej z kamienia znajdują się 4 sale powiązane z życiem św. Rozalii - patronki tutejszej parafii. Uwagę pielgrzymów przykuwa również miniatura "Ostrej Bramy". Oprócz szczególnych stacji pielgrzymi mogą podziwiać tu zachwycającą roślinność. Posadzono tu wiele wyjątkowych gatunków roślin iglastych czy liściastych, które stanowią wspaniałą ozdobę.

Najważniejsze informacje

Szczecinecka Kalwaria jest dostępna dla pielgrzymów bezpłatnie. Co więcej, w sezonie letnim dyżurują tu przewodnicy, którzy bezpłatnie oprowadzają turystów po poszczególnych dróżkach. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej parafii św. Rozalii w Szczecinku: http://www.parafiarozalia.pl/kalwaria.html

Polecane obiekty w pobliżu Kalwarii Szczecineckiej w Szczecinku