Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Łebie

Muzeum Wyrzutni Rakiet w Łebie

Muzeum Wyrzutni Rakiet Rąbka koło Łeby to muzeum znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Jest ono położone na terenie dawnego poligonu rakietowego, utworzonego w 1940 roku. Podczas drugiej Wojny Światowej Niemcy prowadzili na terenie tego poligonu próby z wykorzystaniem pocisków rakietowych. Nie każdy wie, iż na terenie tego tajnego poligonu skonstruowano także mobilną wyrzutnię, która mogła być wykorzystana w celu wyniesienia pierwszego polskiego satelity. Według krążących wśród okolicznej ludności legend, podczas wojny hitlerowcy prowadzili na poligonie eksperymenty z jakiegoś rodzaju "cudowną" bronią - są to jednak informacje niepotwierdzone, a władze muzeum stanowczo jej zaprzeczają.

Muzeum Wyrzutni Rakiet dziś

Dziś na terenie muzeum możemy zobaczyć liczne repliki rakiet, zachowane eksponaty, a także poznać historię poligonu - możemy nieodpłatnie dowiedzieć się o niej wielu ciekawych rzeczy od przewodnika. Zdecydowanie warto również wejść na wieżę widokową - okolica widziana z góry naprawdę robi wrażenie. Ciekawe są również liczne galerie i wystawy. Muzeum Wyrzutnia Rakiet to miejsce, które z całą pewnością będzie stanowiło nie lada atrakcję dla pasjonatów militariów, technologii, wojska czy też historii, jednak nie tylko ich zainteresują przedstawiane eksponaty. Warto zwiedzić Muzeum - a nuż odkryjemy w ten sposób nową pasję?

Przewodnik oprowadzający grupy zwiedzających dzieli się z nimi mnóstwem informacji i ciekawostek. Możemy dowiedzieć się, co działo się na terenie dawnego poligonu, a także jakie badania i prace tam przeprowadzano. Zwiedzający mogą także wejść do jednego z bunkrów, w którym obecnie znajduje się ekspozycja dotycząca rakiet V2.

Jak dojechać?

Muzeum znajduje się w miejscowości Rąbka, niedaleko Łeby. Miejsce jest ukryte w środku lasu, dlatego jego położenie nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka - pomocna może okazać się mapa, lub nawigacja samochodowa. Na miejscu znajduje się płatny parking. W sezonie można dostać się do muzeum także regularnie kursującym statkiem.

Godziny otwarcia i ceny biletów

  • maj - czerwiec: 9:00 – 17:00
  • lipiec - sierpień: 9:00 – 20:00
  • wrzesień - październik: 9:00 – 17:00

Ceny biletów:

  • normalny - 14 zł
  • ulgowy - 10 zł
  • rodzinny - 28 zł

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Łebie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!