Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Wydmy Łąckiej w Łebie

Wydma Łącka w Łebie

Wydma Łącka to jedna z ruchomych wydm, które znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym na obszarze między jeziorem Łebsko a Bałtykiem. Największy teren wydmowy w okolicy Łeby ma powierzchnię 500 hektarów i cały czas się powiększa. Wydmy "wędrują" z prędkością kilku metrów na rok i stopniowo zasypują znajdujące się w pobliżu lasy. Wydma Łącka znajduje się w pobliżu szlaku turystycznego i jest dostępna dla osób odwiedzających park. W tej chwili jest wysokość wynosi w przybliżeniu 30 metrów.

Ruchome wydmy

Piasek nanoszony przez morskie fale osadza się na plaży. Dzięki działaniu wiatru jest przenoszony z wybrzeża na Mierzeję Łebską. Przy współudziale roślin wiatr od tysięcy lat powodował powstawanie wydm. Na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego można zobaczyć wydmy pochodzące z różnych okresów, różniące się wyglądem oraz genezą.

Wydma Łącka jest udostępniona dla turystów i leży w pobliżu szlaku turystycznego, w związku z tym można wspiąć się na jej szczyt. Warto to zrobić, ponieważ z góry roztacza się bardzo ciekawy, pustynny krajobraz wydm pokrywających okoliczne tereny. Panorama obejmuje malownicze piaszczyste pagórki, a także wspaniały widok jeziora Łebsko i ciągnący się po horyzont błękit Bałtyku. W pobliżu Wydmy Łąckiej znajduje się interesujące muzeum "Wyrzutnia Rakiet", które stworzono w miejscu byłego niemieckiego poligonu doświadczalnego. Poligon był wykorzystywany przez armię do testowania nowych rakiet bojowych.

Jak dotrzeć do Wydmy Łąckiej?

Aby dostać się do Wydmy Łąckiej należy udać się z Łeby do położonej w pobliżu miejscowości Rąbka. Można to zrobić własnym samochodem i zostawić go na płatnym parkingu lub meleksową taksówką. W Rąbce znajduje się wejście do Słowińskiego Parku Narodowego, za wstęp należy uiścić opłatę. Wydma jest położona w odległości 6 km od wejścia. Prowadzi tam pieszy szlak i dojeżdżają meleksy. Na miejsce można także dotrzeć statkiem, który pływa po jeziorze Łebsko. Fani pieszych wycieczek decydują się na dłuższą wyprawę szlakiem zielonym o długości 18 kilometrów, który biegnie brzegiem morza ze Starej Łeby i wraca przez okoliczny las. Ceny biletów wstępu do SPN: normalny 6 zł, ulgowy 3 zł.

Polecane obiekty w pobliżu Wydmy Łąckiej w Łebie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!