Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Noclegi w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Miłośnicy historii przybywający do Olsztyna mogą odwiedzić wiele interesujących obiektów muzealnych. Jednym z nich jest Muzeum Warmii i Mazur, które posiada 7 oddziałów. Są one położone nie tylko w Olsztynie. Poznajmy bliżej to niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić.

Lokalizacja i historia

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie znajduje się w gotyckim Zamku Kapituły Warmińskiej. Ten ciekawy architektonicznie obiekt jest położony przy ul. Zamkowej 2. Za datę otwarcia Muzeum Warmii i Mazur uznaje się 29.03.1945r., jednakże pierwsze muzeum o tym charakterze w Olsztynie powstało już w 1921 r. Do majątku Muzeum mającego siedzibę w Olsztynie należy nie tylko Zamek Kapituły. Do oddziałów muzealnych zaliczają się między innymi również część Ratusza w Szczytnie, Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim czy część zamku w Reszlu. Historia tych niezwykłych miejsc ciągle się przeplata i dziś możemy podziwiać naprawdę wyjątkowe zbiory.

Co można tam podziwiać

W siedzibie muzeum przygotowano wiele ekspozycji. Znaleźć można tu zarówno eksponaty związane z numizmatyką czy stare dokumenty, jak i zabytki historyczne oraz przedmioty związane z kulturą i sztuką ludową. Sporo miejsca poświęcono rzeźbie gotyckiej i malarstwu Warmii. Do najciekawszych eksponatów należą między innymi tablica wykonana własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika czy pochodzący z XVIII w. atlas świata.

Zwiedzanie

W okresie od maja do czerwca, a także we wrześniu muzeum jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 9:00-17:00, w niedziele 10:00-18:00. W okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień) zwiedzający mogą odwiedzać Muzeum Warmii i Mazur od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-18:00. Z kolei od października do kwietnia godziny otwarcia to 10:00-16:00 (wtorek-sobota) oraz 10:00-18:00 (niedziela).

Ceny biletów kształtują się następująco: bilet normalny - 10zł, ulgowy - 8zł. Możliwy jest także zakup biletów rodzinnych (2+1 - 20zł lub 2+2, 2+3, 1+3 - 25zł). Wejście na wieżę jest dodatkowo płatne - 4 zł. W środy wstęp do muzeum jest bezpłatny - trzeba jedynie uiścić opłatę 4 zł za zwiedzanie wystaw czasowych.

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie można znaleźć na stronie: http://muzeum.olsztyn.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie