Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Zwiedzając Białystok nie można pominąć podczas spacerów Muzeum Rzeźby imienia Adolfa Karnego. Pochodzący właśnie z Białegostoku artysta zaliczany jest do najwybitniejszych artystów II Rzeczypospolitej, wielokrotnie był nagradzany w kraju i poza jego granicami. Muzeum powstało w 1993 roku i od czasu jego otwarcia sukcesywnie gromadzi pamiątki związane z artystą oraz jego prace, aby przybliżyć zwiedzającym nie tylko samą sylwetkę twórcy, ale także jego dzieła.

Twórczość Alfonsa Karnego

Siedzibą Muzeum Rzeźby imienia Alfonsa Karnego jest zabytkowa willa znajdująca się w Białymstoku przy ulicy Świętojańskiej 17. Można w nim podziwiać ekspozycje stałe, jak również niezwykle ciekawe, organizowane co pewien czas ekspozycje czasowe.

Stała wystawa podzielona jest na 8 części, które w interesujący sposób opowiadają o życiu i twórczości Karnego. Pierwsza z nich opowiada o życiu twórcy w Białymstoku. Można tutaj podziwiać piękne fotografie sprzed lat, nawiązujące do czasów, gdy mieszkał tutaj Karny. W kolejnych częściach możemy się zapoznać z następującymi po sobie etapami życia Karnego, najpierw studia, a potem kolejne etapy twórczych osiągnięć. W każdej części poza dziełami artysty można także oglądać związane z nim pamiątki, takie jak listy, książki czy też rzeczy osobiste. Można dodatkowo podziwiać bibliotekę artysty, w której gromadził on niezwykle interesujące dzieła w tym bardzo wiele związanych właśnie z rzeźbiarstwem.

Zwiedzanie

Muzeum jest otwarte codziennie, oprócz poniedziałków i dni świątecznych. W niedzielę wstęp jest bezpłatny, w inne dni należy wykupić bilety. Należy pamiętać, że ostatnie wejście do muzeum jest na 45 minut przed jego zamknięciem. Godziny otwarcia od 1 września do 30 kwietnia muzeum czynne jest w godzinach od 10.00 do 17.00, natomiast od 1 maja do 31 sierpnia muzeum otwarte jest: 10.00-17.00 we wtorki, środy, czwartki, soboty, niedziele, 10.00 - 18.00 w piątki.

Ceny biletów i opłaty dodatkowe:

  • 8 zł - bilet normalny
  • 4 zł - bilet ulgowy
  • 16 zł - bilet rodzinny (maksymalnie wchodzi 5 osób, dorośli oraz dzieci do 18 roku życia)
  • 1 zł - wejściówka na organizowane spotkania, koncerty czy wykłady
  • 24 zł - opłata za prowadzenie grupy zorganizowanej przez szkołę
  • 35 zł - opłata za prowadzenie innych grup

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku