Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym

Muzeum przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym działa już od 1982 roku. Powstało ono jako oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Mieści się w dawnym spichlerzu zbożowym, który należał do rodzin Ulanowskich i Przybyłów. Spichlerze są bardzo charakterystycznymi budynkami, wpisanymi w krajobraz Kazimierza Dolnego. W dawnych czasach na brzegu Wisły stało ich ponad 60. W Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym można podziwiać między innymi XVI-wieczne wnętrze dawnego spichlerza, a w nim unikatową więźbę dachową.

Bogactwo muzealnych skarbów

W sześciu muzealnych salach można zobaczyć bardzo ciekawe wystawy i eksponaty. Wśród wielu na uwagę zasługuje skamieniałość lessowego wąwozu, której wiek oszacowano na 65 milionów lat. Prawie wszystkie zbiory pochodzą z okolic Kazimierza Dolnego głównie z Parku Krajobrazowego. Zbiory liczą ponad 12 tysięcy eksponatów i wciąż przybywają nowe.

Tuż obok spichlerza stoi stary dom wójtowski pochodzący z Modliborzyc. Wokół niego powstał piękny ogród. W muzeum zwiedzić można interesujące wystawy: W krainie wąwozów, Kazimierski Park Krajobrazowy, Tajemnice wymarłego świata i W przełomowej dolinie środkowej Wisły. Poza tym placówka organizuje różne imprezy plenerowe np. „Święto Jesieni”, „Dni Wisły”, „Dzień Ziemi”, a w muzealnym sklepiku można kupić wiele ciekawych książek opisujących niezwykłe tereny Kazimierza Dolnego i piękno tutejszej przyrody.

Oferta edukacyjna

Muzeum przyrodnicze bardzo chętnie odwiedzane jest przez młodzież szkolną. Jest to bardzo przyjemny sposób na przyswajanie wiedzy z zakresu botaniki, zoologii, geologii i paleontologii. Cztery stałe wystawy pokazują tajemnice, jakie kryje tutejsza ziemia.Na specjalne życzenie muzeum organizuje dla większych grup prelekcje i odczyty, które mogą być niezapomnianą lekcją geografii i historii.

Informacje dla turystów

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym można zwiedzać codziennie od godziny 9.00 do 16.00, po zakupieniu biletu w cenie 8 zł normalny i ulgowy 5 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum Nadwiślańskiego, którego Muzeum Przyrodnicze jest oddziałem: https://www.mnkd.pl/muzeum-przyrodnicze.

 

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym