Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Noclegi w pobliżu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym posiada sześć oddziałów, z których cztery zlokalizowane są w samym Kazimierzu Dolnym. Te oddziały to: Dom Kuncewiczów – zlokalizowany przy ulicy Małachowskiego 19, Kamienica Celejowska - położona przy ulicy Senatorskiej 13, Gmach Główny mieszczący Galerię Wystaw Czasowych oraz Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej – zlokalizowany przy ulicy Rynek 19 oraz Oddział Przyrodniczy z lokalizacją przy ul. Puławskiej 54 w Kazimierzu Dolnym.

Skarby epoki manieryzmu

Oddział Muzeum Nadwiślańskiego – Kamienica Celejowska to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce epoki manieryzmu. Kamienica została wzniesiona w 1635 roku dla kupca Bartłomieja Celeja, elewacja kamienicy zdobiona jest w technice stiuku. Bogato zdobiona dekoracja kamienicy to przede wszystkim oryginalna attyka, która oddzielona jest imponujących rozmiarów gzymsem. Składa się z trzech zębów z ośmioma niszami z muszlami, a także z rzygacza, którym odprowadzano wodę. W gzymsie umieszczono naturalnej wielkości figury Chrystusa Zbawiciela, Matki Boskiej, św. Bartłomieja i św. Jana Chrzciciela. W XVIII wieku kamienica była własnością rodu Ulanowskich.

Oferta Manufaktury Muzealnej

Przy Muzeum Nadwiślańskim działa Manufaktura Muzealna – jest to szeroka oferta skierowana do placówek oświatowych (szkół, przedszkoli) oferująca zajęcia edukacyjne w muzeum (warsztaty, lekce muzealne, wykłady, gry edukacyjne, spotkania tematyczne). Siedzibą Manufaktury Muzealnej jest zabytkowy dwór przeniesiony z Gościeradowa zlokalizowany przy ulicy Podzamcze 20.

Zwiedzanie

Poszczególne oddziały Muzeum czynne są przez cały rok - w różnych godzinach, w rozróżnieniu na sezon zimowy (trwa od 1 października do 31 marca) oraz sezon letni w pozostałych miesiącach.

Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Oddział Kamienica Celejowska czynne są codziennie w sezonie od godz. 10:00 – 17:00, poza sezonem od 9:00 do 16:00.

Oddziały Muzeum Nadwiślańskiego: Dom Kuncewiczów, Oddział Przyrodniczy w sezonie zimowym czynne są od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00 – 16:00. W sezonie letnim oddziały otwarte są codziennie: Dom Kuncewiczów od 10:00 – 17:00, Oddział Przyrodniczy w godzinach 10:00 – 16:00.

Cennik biletów jest zróżnicowany w zależności od oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. Muzeum honoruje ulgi, w swojej ofercie posiada karnety do jednorazowego zwiedzania wszystkich oddziałów z zastosowaniem ulg, a także bilety rodzinne, obejmujące wejście dla opiekunów/rodziców z co najmniej 1 dzieckiem do lat 18. Więcej szczegółów na stronie www.mnkd.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym