Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Noclegi w okolicy Góry Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny jest jedynym w Polsce miastem, gdzie w tak harmonijny sposób dostosowane są zabytki do topografii i urody krajobrazu. Najpiękniejsze obiekty: baszta, zamek, kościół farny, rynek otoczony wspaniałymi kamienicami, a także zespół kościelno – klasztorny Franciszkanów tworzą imponująca całość architektoniczną miasteczka, które zachwyca kolejne pokolenia, a także malarzy i turystów. Wspaniały miejscem, gdzie można zobaczyć całe miasto z wysokości jest Góra Trzech Krzyży.

Panorama Kazimierza Dolnego

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym, a zarazem wspaniałym punktem widokowym jest Góra Trzech Krzyży wznosząca się 90 metrów nad miastem. Co roku miejsce to zwiedza wielu turystów. Najbardziej uczęszczana trasa na wzgórze wiedzie stromymi, kamiennymi schodami. Droga wcale nie jest taka łatwa, ponieważ schodów jest sporo. Nagrodą za wysiłek włożony w pokonanie drogi są widoki. Z Góry Trzech Krzyży widać cały Kazimierz Dolny i jego okolice. Na szczycie wzniesienia stoją trzy krzyże, które ustawiono w 1708 roku, aby upamiętnić ofiary zarazy, która nawiedziła te tereny w przeszłości. Inna nazwa wzgórza to Góra Krzyżowa, która przywodzi na myśl nie tylko krzyże ustawione na jej szczycie, ale i trud jaki trzeba włożyć aby wejść na nią.

Zachwycające widoki

Widoki ze wzgórza są naprawdę niezwykłe. Przy dobrej widoczności zobaczyć można całą panoramę Kazimierza Dolnego, wstęgę Wisły, a nawet zamek w Janowcu, który leży na wysokiej skarpie na przeciwległym brzegu Wisły. Od wielu już lat wejście na Górę Trzech Krzyży jest obowiązkowym punktem każdej wizyty w Kazimierzu. Wejście na trasę jest płatne, ale cena jest symboliczna i wynosi 2 złote. Wspaniały widok zabytkowych budynków i dachów błyszczących w słonecznych promieniach zapiera dech w piersiach. Poza wspaniałą panoramą okolic jest to miejsce zadumy. Trzy drewniane krzyże przypominają o epidemii, której tysiące ludzi nie przetrwało a jednocześnie nawiązują do Golgoty.

Urokliwy zakątek Kazimierza Dolnego

Dzisiejszy Kazimierz Dolny to miejsce licznych plenerów malarskich i spotkań artystów. To naprawdę niezwykłe i klimatyczne miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Na każdego czeka tu wiele atrakcji i ciekawych miejsc. Jest to miasto, do którego chętnie się wraca.

Polecane obiekty w okolicy Góry Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym