Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku zostało powołane do życia w roku 1979. Początkowo było ono oddziałem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Obecnie obiekt ten stanowi jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i jest jedną z większych atrakcji regionu. Placówka powstała na bazie traktatu wersalskiego i konwencji paryskiej, w 40 rocznicę napaści hitlerowskiej na Polskę w 1939 roku. Otwarcie było wielką uroczystością, podczas której odsłonięto okazały pomnik i epitafium ku czci Obrońcom Poczty Polskiej. Cała idea powstania muzeum miała na celu oddanie hołdu tym, którzy walczyli za Pocztę Polską.

Zbiory muzeum

W muzeum obejrzeć możemy drukowane dokumenty, rękopisy z zamierzchłych czasów, a także ikonografie i eksponaty mające ścisły związek z walką o Pocztę Polską, która miała miejsce 1 września 1939 roku. Warto zaznaczyć, że była to jedna z pierwszych bitew podczas II wojny światowej. Znajdują się tu również cenne pamiątki i eksponaty świadczące o wysokiej funkcji kultury w życiu mieszkańców Gdańska. Celem Muzeum Poczty Polskiej jest krzewienie pamięci o działaniach bohaterów gdańskich nie tylko wśród mieszkańców tego miasta, ale także wśród wszystkich Polaków. Wizyta w Muzeum Poczty Polskiej to wielka atrakcja dla przyjeżdżających tutaj turystów. Z pewnością zainteresuje nawet młodych przyjezdnych, którzy z chęcią obejrzą pożółkłe rękopisy czy cenne pamiątki z zamierzchłych czasów.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Muzeum można zwiedzać codziennie: w poniedziałki od 10:00 do 13:00, od wtorku do piątku od 9:00 do 16:00, w soboty od 10:00 do 18:00 oraz w niedziele od 11:00 do 18:00. Co więcej, w poniedziałki wstęp do muzeum jest wolny. W inne dni ceny biletów wynoszą: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł. Dostępne są również bilety normalne grupowe w cenie 7 zł i ulgowe grupowe w cenie 3 zł. Bilety grupowe przeznaczone są dla grup liczących co najmniej 10 osób. Do każdego biletu dołączany jest audio przewodnik, pozwalający na dokładniejsze i bardziej szczegółowe poznanie historii obiektu i zrozumienie jego idei. Więcej informacji na temat muzeum znaleźć można pod adresem: http://www.mhmg.pl/oddzial/6/muzeum-poczty-polskiej-w-gdansku.

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku