Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Noclegi w okolicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest nadmorskim miastem słynącym z miejsc wartych zwiedzenia. Do takich bezsprzecznie można zaliczyć Muzeum Oręża Polskiego. Muzeum ma kilka oddziałów, a w każdym z nich można dowiedzieć się czegoś interesującego o historii.

Historia kołobrzeskiego muzeum

Muzeum powstało w 1963 roku. Początkowo pełniło funkcję muzeum regionalnego, w którym można było podziwiać obiekty pochodzące z wykopalisk prowadzonych na obszarach średniowiecznego Kołobrzegu. Siedziba muzeum mieściła się wówczas w kilkusetletniej kamienicy. W 1966 roku została podjęta decyzja o zmianie profilu muzeum, właśnie wtedy zdecydowano, że muzeum nie będzie regionalne, lecz historyczno-militarne. Nazwę Muzeum Oręża Polskiego nadano temu miejscu niedługo później, bo w 1970 roku.

Oddziały muzeum

Kołobrzeskie muzeum posiada aż cztery oddziały. Pierwszy z nich to Oddział Historii Miasta, który jest zlokalizowany przy ul Armii Krajowej 13. Znajdują się tam dwie wystawy stałe. W tym oddziale można poznać zwyczaje dawnych mieszkańców Kołobrzegu, a także zobaczyć obiekty, których niegdyś używali. Kolejnym punktem muzeum jest oddział Dzieje Oręża Polskiego, czyli miejsce zlokalizowane przy ul. Emilii Gierczak 5, w którym można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat sprzętu wojskowego. Można oczywiście poznać historię techniki wojskowej oraz zobaczyć używany przed laty wojskowy sprzęt ciężki. Kolejnym oddziałem jest Skansen Morski. Jest to ekspozycja, którą można podziwiać przy ul. Bałtyckiej 31 (w pobliżu portu rybackiego). Można tam zobaczyć okręty wojenne oraz inne obiekty, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat techniki morskiej. Ostatnim oddziałem jest Muzeum Zimnej Wojny znajdujące się w Podborsku, gdzie zwiedzający mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy o amunicji atomowej. To kompleks wojskowy utworzony w latach 60 XX wieku, o którym przez wiele lat wiedziało zaledwie kilkunastu Polaków! Dzisiaj to miejsce, które można zwiedzić.

Przydatne informacje

Muzeum Oręża Polskiego w okresie letnim jest czynne w godzinach: poniedziałek 10-14, a w pozostałe dni (wtorek – niedziela) 9-17.

Ceny biletów różnią się w zależności od ilości zwiedzanych oddziałów. Bilety normalne: 20 zł (1 oddział), 35 zł (2 oddziały), 50 zł (3 oddziały) Bilety ulgowe: 15zł, 25 zł, 40 zł. Dostępne są także bilety grupowe.

Osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat Muzeum Oręża Polskiego powinny odwiedzić oficjalną stronę tego miejsca - http://www.muzeum.kolobrzeg. Pl/

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu