Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku

Noclegi w pobliżu Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku

Z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki „Moto Retro” w Białymstoku w roku 2006 powstało Muzeum Motoryzacji i Techniki. Muzeum mieści się przy ulicy Węglowej 8, na terenie dawnego magazynu wojskowego. Placówka organizuje różne zloty i spotkania miłośników motoryzacji, pokazy pojazdów zabytkowych oraz wystawy i ekspozycje związane z motoryzacją. Muzeum zajmuje powierzchnię 800 m2. Dolną kondygnację budynku zajmują warsztaty i techniczne zaplecza.

Ciekawe eksponaty

Wszystkie eksponaty, które można zobaczyć w Muzeum są własnością kolekcjonerów. Miłośnicy starych pojazdów restaurują swoje pojazdy, a następnie udostępniają muzeum do ekspozycji. Muzeum posiada takie wyjątkowe eksponaty jak: motocykle z okresu od 1920 do 1981 roku, samochody z lat 30. do lat 80. oraz ich prototypy. Perełkami w tej motoryzacyjnej kolekcji są między innymi Fiat 1100 z roku 1939, a także prototyp Fiata 126p 650NP, ciekawym okazem jest również kabriolet Adler Trumph – jest to jeden z trzech zachowanych pojazdów na świecie oraz odrestaurowany Opel P-4, który warto zobaczyć.

Eksponatami muzeum są również rowery zabytkowe, maszyny dawnej komunikacji miejskiej, pożarnictwa i kolejnictwa. Obok pojazdów muzeum posiada również zabytki techniki takie jak stare radioodbiorniki, maszyny liczące oraz telewizory. Stowarzyszenie działające przy muzeum restauruje posiadane pojazdy, organizuje zloty miłośników motoryzacji oraz wyszukuje kolejne eksponaty, które warto pokazać.

Godziny zwiedzania

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku posiada swoją stronę internetową: www.motoretro.org.pl, gdzie sprawdzić można aktualności oraz zobaczyć sfotografowane eksponaty. Muzeum organizuje ciekawe rajdy starymi pojazdami. Wystawy i ekspozycje można oglądać w każdą niedzielę od godziny 11:00 do 15:00.

Bilet wstępu wynosi jedynie 5 zł, przy czym dzieci do 14 roku życia wstęp mają bezpłatny. Jest to więc doskonała okazja do spędzenia czasu z zafascynowanym motoryzacją dzieckiem. Podczas zwiedzania muzeum można dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz poznać tajniki starej technologii. To niezwykła okazja do poznania historii motoryzacji.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku