Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Historii Gitary w Katowicach

Noclegi w okolicy Muzeum Historii Gitary w Katowicach

Muzeum Historii Gitary w Katowicach

Katowice to miasto, które powoli przestaje być kojarzone tylko z przemysłem ciężkim i górnictwem. Zaczyna zyskiwać jako centrum kulturalno-rekreacyjne. Przyczyniają się do tego stale powstające atrakcje turystyczne. Odwiedzający mogą nie tylko oglądać zabytkową architekturę miasta, ale również odwiedzić ciekawe muzeum. Mowa tu o Muzeum Gitary, którym będą zachwyceni nie tylko miłośnicy tego instrumentu.

Miłość do gitary

Miejsce to zostało stworzone od początku do końca z pasji do tego instrumentu. Swoje progi dla zwiedzających otworzyło w 2015 roku. Oprowadzaniem zajmują się sami właściciele, którzy opowiadają odwiedzającym jak zdobyli eksponaty i wspominają swoje podróże. Przede wszystkim jednak mają niezwykła wiedzę, którą chcą się podzielić. Co ciekawe na tych eksponatach można zagrać lub posłuchać ich brzmienia. Nie są one ściśle odgrodzone i odseparowane jak to się dzieje zazwyczaj w muzeach.

Zebrano tu ponad 70 eksponatów i są to różnorodne instrumenty szarpane powiązane z gitarą. Co bardzo istotne wszystkie są w pełni sprawne. Jest to niezwykła wyprawa w niemalże każdy zakątek świata, na którą zapraszają prawdziwi pasjonaci Leszek Kwaśniewicz i Tomasz Cierpisz.

Informacje dla zwiedzających

Placówka zlokalizowana jest przy ul. Krzywej 4 i znajduje się w jednej z kamienic przy wąskiej uliczce. Doskonałym punktem orientacyjnym będzie położony niedaleko Plac Andrzeja. W okolicy są wyznaczone miejsca gdzie można spokojnie pozostawić samochód.

Bilet wstępu do tego magicznego muzycznego miejsca wynosi 10zł. Zwiedzanie jest możliwe jedynie po wcześniejszym telefonicznym zabukowaniu terminu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.muzeumgitary.pl

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Historii Gitary w Katowicach