Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Chopina w Warszawie

Muzeum Chopina w Warszawie

Muzeum poświęcone Fryderykowi Szopenowi w Warszawie zlokalizowane jest w Zamku Ostrogskich i stanowi obecnie oddział Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Wśród ekspozycji znajdujących się w muzeum można wymienić: Salę wystaw czasowych, Salę "Pianista i Kompozytor", Salę "Żelazowa Wola i młodzieńcze peregrynacje", "Salon Paryski" oraz Salę" Podróże po Europie". Każda z nich prezentuje różne etapy życia najwybitniejszego polskiego kompozytora.

Pamięci najwybitniejszego kompozytora

Muzeum Fryderyka Chopina powstało w 1955 roku za sprawą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w celu udokumentowania życia oraz twórczości słynnego pianisty. Obecnie w zbiorach muzeum znajduje się około 7000 obiektów, w skład których wchodzą przede wszystkim ręcznie napisane listy, jego rękopisy, osobiste pamiątki, rysunki oraz fotografie. W 1999 roku zbiory zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jednak warto wiedzieć, iż w Muzeum Ostrogskich znajduje się jedynie część zbiorów całego Instytutu. W rocznicę 200 rocznicy urodzin kompozytora, czyli w 2010 roku w muzeum otworzona została nowa multimedialna ekspozycja zaprojektowana przez jedno z włoskich studiów.

Muzeum obecnie zorganizowane jest w myśl koncepcji otwartego muzeum, co oznacza, iż zwiedzający mogą sami wybierać kolejność miejsc, które chcieliby zobaczyć, co w znaczący sposób odróżnia to miejsce od innych tego typu obiektów. Stała wystawa składa się 11 wysp tematycznych znajdujących się na pięciu poziomach, które poświęcone są kolejnym okresom z życia jednego z najsłynniejszych Polaków. W każdy czwartek w obiekcie odbywają się koncerty młodych pianistów, które poświęcone są twórczości kompozytora. Muzeum posiada jeden oddział zamiejscowy, który zlokalizowany jest w Stalowej Woli, czyli rodzinnym mieście Fryderyka Chopina.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 11:00-20:00, w poniedziałki nieczynne.

Ceny biletów:

  • bilet normalny 22 zł
  • bilet dla posiadacza Karty Dużej Rodziny normalny 11 zł
  • bilet ulgowy 13 zł
  • bilet dla posiadacza Karty Dużej Rodziny ulgowy 6,5 zł
  • bilet normalny grupowy 18 zł
  • bilet ulgowy grupowy 11 zł
  • usługa przewodnicka 50 zł
  • bilet rodzinny 62 zł

Dokładne informacje można poczytać na stronie muzeum: http://chopin.museum/pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Chopina w Warszawie