Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie

Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest nowoczesną ozdobą stołecznego miasta, wybudowaną w roku 2011. Obiekt ten składa się z czterech fontann, które zlokalizowane są na Skwerze 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego, określanego czasem jako Podzamcze.

Niezwykłe połączenie wody, światła i dźwięku

Park Fontann zaczął umilać życie Warszawiaków z okazji 125 lat istnienia Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Do pokazów wodnych używane są liczne reflektory, lasery, podświetlenia oraz obrazy multimedialne. Ciekawą inicjatywą jest prezentacja animowanej opowieści w każdym sezonie innej, które często nawiązują do historii Polski. Tuż przy kompleksie fontann miasto umieściło niedużą ławkę Williama Heerleina Lindleya – wybitnego konstruktora i intelektualisty, który wsławił się w historii Warszawy zaprojektowaniem sieci kanalizacyjnej i uruchomieniem pierwszych profesjonalnych miejskich wodociągów w roku 1886.

Multimedialny Park Fontann posiada łącznie aż 367 dysz wodnych, które w zdecydowanej większości sterowane są cyfrowo. Ponadto na terenie obiektu znajduje się niecałe 300 reflektorów, 22 pompy, laser RGB i wiele innych nowoczesnych komponentów.

Widowiskowe atrakcje

Piękne i robiące wrażenie na widzach świetlno-wodne spektakle odbywają się regularnie. Same fontanny zaczynają swą pracę codziennie od godziny 8:30, zaś wodne widowisko (bez muzyki i laserów) rozpoczyna się o godzinie 16:00 i trwa do 16:30. W piątki i soboty natomiast w godzinach 21:30-22:00 ma miejsce pełne, multimedialne, udźwiękowione widowisko (od września spektakl multimedialny odbywa się w godzinach 21:00-21:30).

Po szczegółowe informacje warto zajrzeć na stronę http://www.parkfontann.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie