Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Manufaktury Sztuki w Olsztynie

Manufaktura Sztuki w Olsztynie

Manufaktura Sztuki mieszcząca się blisko Wysokiej Bramy, to jedno z ciekawszych miejsc w Olsztynie, które warto odwiedzić. To miejsce, gdzie można w ciekawy sposób obcować ze sztuką.

Przedsięwzięcie z pasji

Założycielem takiego miejsca jest Waldemar Majcher. W jego galerii znajdują się prace artystów, którzy wchodzą w Skład Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Sam Pan Waldemar specjalizuje się w malarstwie na szkle. Jednocześnie obejmuje stanowisko zarządzającego wspomnianym Stowarzyszeniem. Mimo, że jest to dopiero początkowa faza działalności galerii, widać ciekawe perspektywy jej rozwóju. Właściciel zapowiada, iż niebawem dzieła sztuki będzie można również zakupić w kramie znajdującym się przed galerią.

Rzemiosło ludowe

Jeżeli zwiedzamy Olsztyn należy pamiętać o tym, iż znajdujemy się w malowniczym regionie Warmii i Mazur. Region ten wyróżnia się piękną sztuką ludową. W samej Manufakturze Sztuki można nabyć owoce rękodzieła aż 30 artystów będących w Stowarzyszeniu. Ponadto można tam nabyć również inne dzieła sprowadzane od artystów mieszkających w pozostałych regionach Polski.

Manufaktura Sztuki wyróżnia się na tle podobnych miejsc tym, iż odwiedzający mogą posłuchać prawdziwej historii powstania konkretnego dzieła lub ozdoby. Każdy artysta specjalizuje się w zupełnie innej dziedzinie. Są tu przypadki rzemiosł, które już w wielu regionach odeszły w niepamięć. Wśród nich wymienia się między innymi ręcznie malowane kafle czy też robione specjalne pająki, które są następnie podwieszane pod sufitem. Rodzice dla swoich dzieci, również mogą znaleźć wiele ciekawych rzeczy, np. tradycyjne zabawki wykonane z drewna.

Zwiedzanie

Muzeum jest otwarte od poniedziałku-piątku: 10:00 – 18:00, sobota: 10:00 – 16:00, w niedzielę jest nieczynne.

Polecane obiekty w okolicy Manufaktury Sztuki w Olsztynie