Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Droga Królewska w Kościelisku

Noclegi w pobliżu Drogi Królewskiej w Kościelisku

Droga Królewska w Kościelisku

Tatry – niezwykłe miejsce, w którym można się zakochać. Przepełnione pięknymi szczytami i malowniczymi dolinami. Jedną z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Kościelisko. Przyciąga ono nie tylko cudownymi widokami, miejscem gdzie można odpocząć i oddać się chwili relaksu, ale również swoją historią. Przebywając w Kościelisku nie można zapomnieć o Drodze Królewskiej przebiegającej przez tamte tereny. Z biegiem lat ludzie z pokolenia na pokolenie przekazywali sobie legendę o ucieczce Króla Jana Kazimierza na Węgry przed szwedzkimi wojskami w 1655 roku.

Charakterystyka Drogi Królewskiej

Droga Królewska charakteryzuje się szerokim traktem, który po polskiej stronie ciągnie się na długości 9 kilometrów. Przebiega ona przez Palenicę, Butorowy Wierch i Polanę Budzówka oraz Dolinę Kościeliską. W ostatnim odcinku wiedzie przez Wąwóz Kraków, aż na samą Słowację. Mówi się, że dalsza część drogi ucieczki króla przebiegała przez inną część Podhala, czyli wierchami Białki Tatrzańskiej aż po sam Goreń, jednak nie ma na to dowodów.

Wejście na królewski trakt

Całą Drogę Królewską można przebyć na pieszo, ale również można skorzystać z oferty jeżdżących na tej trasie dorożek. Droga Królewska nie wymaga opłat za wejście, jednak trzeba pamiętać o tym, że szlak przechodzi przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, na który wejście jest płatne.

Szczegółowe informacje na temat cennika i godzin wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdują się na stronie internetowej http://tpn.pl/zwiedzaj/turystyka

Polecane obiekty w pobliżu Drogi Królewskiej w Kościelisku