Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Tramwaj wodny w Darłówku

Noclegi w pobliżu Tramwaju wodnego w Darłówku

Tramwaj wodny w Darłówku

Darłówko jest jedną z wyjątkowo malowniczych miejscowości leżących w województwie zachodniopomorskim. Ze względu na swoją lokalizację jest miejscem doskonale nadającym się na wypoczynek dla osób lubiących spędzać czas na wodnych kąpielach. Warto jednak pamiętać, że Darłówko ma do zaoferowania także inne atrakcje, jedną z ważniejszych jest tramwaj wodny.

Wodny środek transportu

Jest to rodzaj niedużego statku, którego zadaniem jest przewożenie ludzi między wyznaczonymi przystaniami. Trasa tramwaju wodnego zazwyczaj jest stała. Jego historia sięga aż XIX wieku. Rzecz jasna ten rodzaj tramwajów nigdy nie był konkurencją dla tradycyjnych, lecz od początku stanowił ich uzupełnienie. Nie da się ukryć, że korzystanie z tego rodzaju transportu niesie za sobą różne korzyści – najważniejszą z nich jest oczywiście możliwość podziwiania pięknych nadmorskich krajobrazów z innej niż dotychczas perspektywy. W przypadku tramwaju wodnego w Darłówku korzyścią jest także to, że podczas podróży można zobaczyć słynny most zwodzony, ponadto możliwe jest dostanie się do Darłowa w zaledwie 20 minut.

Tramwaje wodne w Darłówku

Tristan i Izolda

Tramwaj kursuje po rzece Wieprza. Osoby, które nim podróżują mają możliwość dostania się z Darłówka do Darłowa. Podczas pokonywania tej trasy podróżni mogą zobaczyć pas portu morskiego, miejskie zabudowania oraz wspomniany wcześniej most rozsuwany. W Darłówku tramwaj wodny cumuje przy moście, również tam można zakupić bilety na rejs, w Darłowie natomiast tramwaj zatrzymuje się przy ulicy Krótkiej.

Księżna Zofia

Również ten tramwaj wodny zaczyna swój kurs przy rozsuwanym moście w Darłówku, kończy go natomiast w Darłowie przy ulicy Wenedów. W trakcie trwającego blisko 20 minut rejsu turyści mogą zobaczyć jachty, kolorowe kutry rybackie oraz statki. Nazwa tego tramwaju wodnego nawiązuje do żyjącej w XVI wieku księżnej Zofii, która zamieszkiwała zamek w Darłowie. Księżna znana była z tego, iż mocno troszczyła się o interesy Pomorza Zachodniego.

Przydatne informacje

Tramwaje wodne w okresie letnim kursują codziennie w godzinach 9:30 – 19:30. Ceny biletów są takie same dla wszystkich statków:

  • Bilet normalny: 10 zł
  • Bilet ulgowy: 9 zł
  • Bilet grupowy (dla grup powyżej 20 osób): 15 zł za kurs w obie strony.

 

Polecane obiekty w pobliżu Tramwaju wodnego w Darłówku