Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Jaskini Mroźnej w Kościelisku

Jaskinia Mroźna w Kościelisku

Piękno gór zachwyca przede wszystkim z racji ich niedostępności, niezmąconej przyrody oraz ogromnego rozmiaru. Większość turystów zgodnie przyznaje, że największe uczucia wzbudzają zawsze najwyższe partie gór, sięgające wysoko poza chmury. Nie oznacza to jednak, że zainteresowaniem turystów nie cieszą się górskie doliny. Na przykładzie Tatr i Doliny Kościeliskiej można powiedzieć, że jest zupełnie inaczej, zwłaszcza że jedną z atrakcji Kościeliska jest Jaskinia Mroźna.

Popularna trasa wędrówek

Szlak Doliną Kościeliską jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej wybieranych przez turystów. Zachwyca pięknymi widokami oraz bardzo łagodnie wytyczoną trasą, doskonale nadaje się więc również dla rodzin z dziećmi. Nie lada atrakcją dla tych ostatnich może być Jaskinia Mroźna. Zlokalizowana około godzinę marszu od wejścia na szlak w Kirach wiedzie górskimi grotami trasą o długości łącznej 773 metrów i jest jedyną taką w Tatrach.

Jaskinia jest oświetlana sztucznym oświetleniem elektrycznym, udostępniona turystom i często wybierana jako jeden z elementów wędrówek po Kościelisku. Jaskinia jest zaklasyfikowana jako mała, prowadzi praktycznie prostą, jednolitą odnogą z niewielkimi bocznymi korytarzykami o wąskich szczelinach, nieudostępnionym turystom. Wyżłobiona przez działanie wody ukazuje piękno skalnych formacji: stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów. Jaskinie wiedzie w praktycznie poziomej orientacji i nie ma żadnych większych ani mniejszych uskoków.

Dla turystów

Jaskinia otwarta jest dla turystów w okresie od maja do ostatniego dnia października. Poza tym okresem jest nieczynna, a wchodzenie do niej grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz zdrowotnymi. Wejście znajduje się po lewej stronie szlaku wiodącego przez Dolinę Kościeliską, a szlak wiodący do Jaskini Mroźnej oznaczony jest czarnym kolorem. Przejście trasy zajmuje nie dłużej niż pół godziny, drugie tyle zajmuje zwiedzanie jaskini. Zejście znajduje się prawie 800 metrów dalej, tuż obok Sowy (kamiennej turni).

Wejście do Jaskini Mroźnej jest płatne, a zwiedzanie trwa w godzinach od 9:00-17:00 przez siedem dni w tygodniu. Jaskinia jest czynna również w weekendy i święta. Dorośli muszą zapłacić za bilet 4 zł, dzieci do 6 lat wchodzą za darmo i wyłącznie pod nadzorem opiekunów.

Polecane obiekty w okolicy Jaskini Mroźnej w Kościelisku