Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Dworu Kossaków w Brennej

Dwór Kossaków w Brennej

Od stycznia 2011 roku w Brennej działa Dwór Kossaków, czyli Centrum Kultury i Sztuki. Powołane przez Fundację im. Zofii Kossak pełni roli swoistego hołdu wobec artystki i jej twórczości. Nowoczesny budynek wyposażono w równie nowoczesny sprzęt multimedialny, pamiątki po rodzinie Kossaków oraz wydruki, zdjęcia, fototapety i dokumenty związane z ich działalnością.

Dziedzictwo rodziny Kossaków

Dwór Kossaków nosi taką nazwę z prozaicznego powodu – właśnie tutaj mieszkała Zofia Kossak wraz z rodzicami. Sam budynek liczy sobie prawie 400 lat, ale dzięki renowacji i licznym pracom remontowym pełni obecnie funkcję rozbudowanego i nowoczesnego centrum kulturalnego dla całego regionu.

Głównym zadaniem Centru Kultury i Sztuki jest działalność wystawiennicza, w której prym wiodą wystawy młodych, ambitnych i dobrze zapowiadających się artystów pragnących przebić się do świata wielkiej sztuki. Oprócz tego Fundacja w Dworze Kossaków zajmuje się również działalnością organizatorską. Pod ich patronatem odbywają się znane w całej Polsce imprezy takie jak Artystyczne Lato u Kossaków, natomiast w miesiącach letnich na terenie Dworu mają miejsce warsztaty przyrodnicze, teatralne i plenery malarskie.

Oferta kulturalna

Popularnością i ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszy się również Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy, którego cechą charakterystyczną jest konieczność wykorzystywania motywów z książek Zofii Kossak. W Dworze Kossaków nie brakuje też atrakcji kierowanych do osób niezwiązanych i niezaangażowanych w sztukę. Centrum organizuje między innymi: Artystyczny Salon Kossaków, projekty związane z pszczołami i ich ochroną, Warsztaty Działań Kreatywnych, Inspiracje z Witkacym oraz EDU-ART, czyli warsztaty i lekcje plenerowe dla grup zorganizowanych. Ewenementem jest prowadzony przez Dwór Kossaków projekt Pamięć Aktywna oraz Mali Odkrywcy.

Zwiedzanie

Wstęp do Dworu Kossaków jest darmowy dla klientów indywidualnych i dla grup. Zwiedzać można codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00; dostępne są zarówno wewnętrzne ekspozycje i wystawy, jak i te wystawiane plenerowo w okresie wiosenno-jesiennym. Można go również zwiedzić wirtualnie na stronie fundacji: http://dworkossakow.pl, gdzie znajdują się bardziej szczegółowe informacje.

Polecane obiekty w okolicy Dworu Kossaków w Brennej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!