Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła św. Anny i św. Ducha w Kazimierzu Dolnym

Kościół św. Anny i św. Ducha w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to niezwykle malownicze i magiczne miasto. Jego wyjątkowa historia jest integralną częścią dzisiejszego charakteru miasta, z którym i my możemy zapoznać się podczas wyprawy w okolice. Podczas pobytu w przepięknym Kazimierzu Dolnym warto wybrać się do jednego z bardziej charakterystycznych miejsc – kościoła św. Anny i św. Ducha oraz znajdującego się tuż obok dawnego budynku szpitalnego.

Ślady przeszłości

Zabytkowy kościół znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. To jeden z ważniejszych jego elementów co sprawia, że turyści często wybierają właśnie Kazimierz Dolny jako cel swojej podróży. Historia tej budowli sięga roku 1649, kiedy to rozpoczęto starania o powstanie świątyni w miejscu poprzedniego kościoła Św. Ducha. Ze względu na potop szwedzki prace przedłużyły się aż do roku 1671, wówczas bowiem nastąpiła jego konsekracja. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również dawny szpital, który był częścią wspólnych zabudowań. Powstały w latach 1630-1633, odrestaurowany został w 1953 roku.

Architektura kompleksu

Budowle powstałe w XVII wieku utrzymane zostały w stylu renesansowym, z bogatym zdobnictwem, które zachwyca do dziś. Jednonawowy kościół z ciekawym prezbiterium, zachwyca XVIII wiecznym ołtarzem, na którym znajdują się wspaniałe malowidła. Pod prezbiterium znajdują się krypty.

Dawny szpital

Szpital posiada nieco bardziej zdobioną architekturę. Tu niegdyś funkcjonował także przytułek, a dziś miejsce służy jako Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Funkcja ta została nadana temu miejscu zaraz po wojnie. W połowie XX wieku po zniszczeniach wojennych podjęto działania naprawcze, a następnie przystosowano obiekt do potrzeb ośrodka kultury. Dziś jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania Kazimierza Dolnego. Tu bowiem otrzymamy wszelkie niezbędne informacje co do regionu - jego historii, atrakcji i ciekawych miejsc. To również możliwość wzięcia udziału w cyklicznych imprezach promujących lokalne tradycje oraz potrawy, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła św. Anny i św. Ducha w Kazimierzu Dolnym