Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kompleks Narciarski Biały Krzyż

Noclegi w pobliżu Kompleksu Narciarskiego Biały Krzyż

Kompleks Narciarski Biały Krzyż

Kompleks narciarski Biały Krzyż znajduje się w miejscowości Szczyrk. Sam kompleks ulokowany jest na Przełęczy Salmopolskiej na wysokości 934 m n.p.m. To właśnie owa Przełęcz Salmopolska zwana jest potocznie "Białym Krzyżem" i stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Beskidach, które chętnie odwiedzane jest przez turystów, w tym amatorów białego szaleństwa. Dzieje się tak ponieważ jest to miejsce, gdzie najdłużej leży śnieg, wobec czego sezon narciarski trwa tu nieco dłużej niż w innych lokalizacjach na terenie Polski.

Atrakcje turystyczne

Dla turystów udostępnione zostały w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż w Szczyrku dwa wyciągi: orczykowy "Biały Krzyż" o długości ok. 300 m oraz talerzykowy "Bartuś"o długości ok. 200 m. Oba są oświetlone, dzięki czemu można aktywnie spędzać na nich czas nawet porą wieczorową, co jest szczególnie korzystne w okresie zimowym, gdy bardzo szybko robi się ciemno. Trasy zjazdowe są ponadto na bieżąco dośnieżane, jeśli zaistnieje taka potrzeba, szczególnie w trakcie zim, gdy opady śniegu są skąpe.

Trasy zjazdowe są zróżnicowane pod względem stopnia trudności ich pokonywania. Jedne są dla narciarzy czy snowboardzistów bardziej doświadczonych (czasami nawet zawodowców), a inne dla początkujących oraz dla dzieci. W Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż zatrudnieni są ponadto profesjonalni instruktorzy, którzy potrafią nauczyć podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie. Nie jest również problemem brak własnego sprzętu, ponieważ na miejscu można go wypożyczyć za stosunkowo nieduże kwoty. Dla rodziców z małymi dziećmi szczególnie atrakcyjne z pewnością okażą się miejsca do jazdy na sankach oraz ślizgawki.

Cennik

  • cena za 1 godzinę – 18 zł
  • cena za 2 godziny – 30 zł
  • karnet w godzinach 08:00 do 10:00 – 20 zł
  • karnet w godzinach 17:00-20:00 – 35 zł

Więcej informacji na temat Kompleksu Narciarskiego Biały Krzyż można znaleźć na stronie internetowej: http://www.bialykrzyz.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kompleksu Narciarskiego Biały Krzyż


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!