Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kolej linowa na Skrzyczne w Szczyrku

Noclegi w okolicy kolejki linowej na Skrzyczne w Szczyrku

Kolej linowa na Skrzyczne w Szczyrku

Szczyrk bez względu na porę roku, wart jest odwiedzenia, jednak to w sezonie zimowym możemy czerpać najwięcej przyjemności z pobytu w tym miejscu. Deptak, Sanktuarium Św. Jakuba, Amfiteatr to tylko kilka z propozycji, które na nas czekają. Nie można jednak zapominać, że Szczyrk to również okazja do korzystania z uroków pobliskiego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Z tą kwestią wiąże się także możliwość szusowania na nartach. Tu pomocny okazuje się wyciąg, a konkretnie kolej linowa na Skrzyczne.

Kolejka Linowa

Jedną z największych zimowych atrakcji w okolicy jest wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego liczący 1257 metrów. Jego początek znajduje się przy ulicy Myśliwskiej 45. To doskonała lokalizacja, która umożliwia dotarcie z każdej strony miejscowości w kilka minut, gdyż znajduje się bardzo blisko centrum. Kolejka linowa podzielona jest na dwie części:

  • Szczyrk - Hala Jaworzna - o długości 1592 metry
  • Hala Jaworzna - Skrzyczne - o długości 1181 metrów

Punkt widokowy

Szczególną popularnością wśród turystów cieszy się punkt widokowy, który znajduje się w połowie wyciągu. Tu oprócz malowniczych widoków, czeka na nas możliwość posilenia się i wypicia czegoś ciepłego. Całość trasy można przebyć w zaledwie pół godziny, co zapewnia komfort i okazję do podziwiania malowniczych widoków. Z samego szczytu rozpościera się widok na okoliczne pasma górskie, ścieżki turystyczne i pobliskie kurorty.

Kolejka linowa funkcjonuje przez cały rok, co jest doskonałą wiadomością również dla podróżnych wybierających się w te rejony w sezonie letnim. Przy dużym obłożeniu kolejka kursuje bez przerwy, zaś poza sezonem co pół godziny. To zapewnia wygodę korzystania z niej. Kolejka linowa na Skrzyczne to niezapomniana okazja do podziwiania najpiękniejszego krajobrazu Beskidu Śląskiego.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia kolejki na Skrzyczne: 9:00 – 17:15. Cennik biletów: trasa Szczyrk - Hala Jaworzna kosztuje 6 zł, cała trasa 12 zł.

Polecane obiekty w okolicy kolejki linowej na Skrzyczne w Szczyrku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!