Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi W okolicy skoczni

Skocznia Adama Małysza

Uczcić Adama Małysza, czyli skocznia w Wiśle Malince

Wisła to miasto kojarzone przez pokolenia Polaków jako gniazdo rodzinne zasłużonego sportowca – Adama Małysza. Fani wielkiego skoczka powinni koniecznie odwiedzić miejscowość, by odbyć wyprawę jego śladami.
Wisła szczyci się swoimi związkami z życiem oraz karierą Adama Małysza, czego przejawem są liczne obiekty upamiętniające dokonania wybitnego sportowca. Duże zainteresowanie turystów wzbudza między innymi znajdujący się w centrum miasta pomnik skoczka wykonany z… białej czekolady. Obowiązkowym punktem podczas wycieczki tropem Małysza jest natomiast słynna skocznia narciarska w Wiśle Malince. Obiekt oglądany obecnie przez fanów przyjeżdżających z całego kraju powstał na miejscu wybudowanej wcześniej skoczni drewnianej. Modernizację utrudniła niestabilność gruntu, jednak ostatecznie inwestycję udało się sfinalizować w 2008 roku. Pierwszym, honorowym użytkownikiem obiektu został sam Adam Małysz. Co ciekawe, ustanowiony przez niego rekord skoczni został pobity zaledwie dzień później. Dzięki profesjonalnej infrastrukturze przystosowanej do użytkowania także latem, Malinka stanowi miejsce treningów nie tylko polskich, lecz również zagranicznych sportowców. Zyskała między innymi uznanie takich gwiazd, jak Thomas Morgenstern czy Simon Ammann. Spośród rozgrywanych tutaj konkursów międzynarodowych, najbardziej prestiżowym był turniej z 2013 roku, odbywający się w ramach Pucharu Świata.

Godziny otwarcia

Skocznię Adama Małysza w Wiśle można zwiedzać codziennie, od godziny 10:00 do 18:00. Należy pamiętać, że wyciąg funkcjonujący przy obiekcie przewozi turystów jedynie o pełnych godzinach.

Ceny biletów

Wstęp na skocznię jest darmowy, jednak istnieje możliwość skorzystania za niewielką opłatą z wyciągu krzesełkowego, którego górna stacja znajduje na szczycie „Cieńków”. Cena przejazdu w jedną stronę wynosi 8 zł (bilet normalny) lub dla osób powyżej 70. roku życia 6 zł. Dzieci, które nie ukończyły 5. roku życia odbywają podróż bezpłatnie. Alternatywą jest zakup kosztującego 10 zł biletu obejmującego całą Pętlę Cieńkowską. W cenie zwarty jest wyjazd na szczyt skoczni oraz zjazd w kierunku potoku Malinka z Cieńkowa.

Więcej informacji

Skocznia Adama Małysza posiada własną stronę internetową: http://www. wisla-malinka. com. Można na niej znaleźć dodatkowe ciekawostki na temat obiektu, jego historii i obecnego wykorzystania.

Polecane obiekty W okolicy skoczni