Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Beskid Śląski

Noclegi w okolicy Beskidu Śląskiego

Beskid Śląski

Wakacje w górach, a może ferie zimowe? Bez względu na porę roku, polskie góry są wymarzonym miejscem na spędzenie czasu. Wśród wybieranych kierunków, dominuje szczególnie jeden. To Beskid Śląski - popularne pasmo, leżące po zachodniej stronie Beskidów. Wchodzi w skład Karpat Zachodnich, a jego najwyższe szczyty to:

  • Skrzyczne (1257 m n. p.m.)
  • Barania Góra (1220 m n. p.m.)
  • Czantoria Wielka (995 m n. p.m.) leżąca w części czeskiej

Klimat, który przyciąga

Beskid Śląski może pochwalić się wybitnym krajobrazem i równie zachwycającym klimatem. Najchłodniejszy jest tu styczeń, dlatego wybierając ten miesiąc na urlop, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalistyczne ubrania i sprzęt do narciarstwa. To bowiem znajdują się malownicze trasy zjazdowe, które pomogą nam się rozgrzać. Ciepło natomiast robi się już w maju. Wówczas śmiało można ruszać na trasy turystyczne oplatające całą okolicę. Jednym z polecanych jest Główny Szlak Beskidzki, liczący ponad 500 km.

Beskidzkie atrakcje

W Beskidach bez względu na porę roku mamy gwarancję ogromu rozrywek. Od wspomnianych przed chwilą szlaków turystycznych, przez trasy narciarskie, rowerowe, punkty widokowe czy choćby możliwość korzystania z pobliskich akwenów. Potok Graniczny, Żylica to tylko niektóre z płynących tu wód doskonale nadające się do uprawiania sportów. Kajaki i spływy pontonami, zapewnią nam ekstremalne emocje i niezapomniane wspomnienia. Warto dodać, że również ośrodki wypoczynkowe są bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie turystów. Komfort, świetne widoki i pyszne jedzenie to atuty, których próżno szukać w takim wydaniu, gdzie indziej.

Miasto Małysza

Spędzając czas w okolicy koniecznie powinniśmy wybrać się do Wisły. To mekka skoków narciarskich, a Adam Małysz skutecznie przyczynił się do jej rozreklamowania i rozwoju. Dziś oprócz skoczni znajdziemy tu całą masę ciekawych miejsc. Warto dotrzeć także na Szczyrk. Popularne miejsce wśród turystów zapewnia piękne widoki i okazję do szlifowania naszych umiejętności narciarskich.

Polecane obiekty w okolicy Beskidu Śląskiego