Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Fontanny Czterech Kwartałów w Gdańsku

Fontanna Czterech Kwartałów w Gdańsku

Fontanna Czterech Kwartałów w Gdańsku to spektakularna atrakcja przyciągająca setki turystów. Podzielona jest na cztery części – kwartały – które mają symbolizować kwartały historyczne: Szeroki, Wysoki, Rybacki i Kogi. Powstała w roku 2009 naprzeciwko Kaplicy Królewskiej. Rogi każdej kwarty zdobi piękny i dostojny lew – symbol Gdańska, który znajduje się również w herbie. Lew to symbol waleczności, siły i odwagi, a strzegący fontanny dodaje jej niewątpliwego uroku i sprawia, że Fontanna Czterech Kwartałów stała się prawdziwą wizytówką i znakiem rozpoznawczym miasta i regionu.

Nowa odsłona Fontanny Czterech Kwartałów

Fontanna jest prawdziwą atrakcją szczególnie wieczorem za sprawą kompilacji barw, które emitowane laserowo podświetlają wodę, nadając jej niesamowity wygląd i zjawiskowy charakter. Cztery kolory i cztery lwy miały symbolizować podział miasta. Obecnie fontanna przeszła poważny remont, w którego wyniku znacznie powiększyły się możliwości obiektu. Teraz kolorów jest znacznie więcej, a cała fontanna wygląda bardziej nowocześnie. Odbijające się w kroplach wody kolorowe światła są wręcz hipnotyzujące, a najpiękniej wyglądają o zmierzchu i nocą. Warto więc wybrać się tutaj na romantyczny spacer, nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by odwiedzić ją w ciągu dnia.

Pierwowzór

Wieki temu w tym samym miejscu, w którym obecnie stoi Fontanna Czterech Kwartałów stała studnia. Według zapisów zdobiona była blaszanymi figurkami zwróconymi w cztery strony. Na pamiątkę tej studni wybudowano fontannę, która obecnie stanowi jedną z najbardziej znanych i lubianych atrakcji Gdańska. Odwiedzane jest chętnie szczególnie w upalne dni, kiedy wędrujące z wiatrem krople wody dają turystom odrobinę ochłody i wytchnienia.

Polecane obiekty w okolicy Fontanny Czterech Kwartałów w Gdańsku