Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Noclegi w pobliżu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Otwarte w 2010 roku Centrum Nauki Kopernik znajdujące się nad Wisłą przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie, to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Warszawie, który w przystępny sposób popularyzuje i promuje osiągnięcia naukowe. Cieszy się tak dużym powodzeniem wśród dzieci i rodziców, że bilety najlepiej jest rezerwować z wyprzedzeniem przez Internet, a dla osób dorosłych, które chcą zwiedzić Centrum, organizowane są specjalne, wieczorne wizyty.

Naukowe eksperymenty

Wśród wystaw Centrum Nauki Kopernik znajdują się ekspozycje tematyczne, prezentujące takie zagadnienia jak: Świat w ruchu – w której można sprawdzić, jak czuł się astronauta Neil Armstrong lądując na Księżycu, Człowiek i środowisko – w której zwiedzający skupia się na różnorodnych doznaniach, których zam doświadcza. Ponadto zwiedzać można: Korzenie cywilizacji, Strefa światła – przyciągająca zagadkami kryminalnymi, planetarium Niebo Kopernika oraz laboratoria: chemiczne, biologiczne, fizyczne i pracownię robotyczną.

Poznawanie nauki w Centrum Kopernik jest prawdziwą przyjemnością, rozbudzaną różnorodnymi impulsami kierowanymi do zwiedzających, którzy mogą sami wybrać swoją indywidualną ścieżkę odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Jedną z atrakcji Centrum jest działający tutaj pierwszy na świecie teatr robotyczny, w którym ruchami robotów – aktorów steruje sprężone powietrze.

Park Odkrywców

Atrakcyjne jest także samo otoczenie Centrum Nauki Kopernik. W Parku Odkrywców stworzonym przez inżynierów dźwięku, artystów i projektantów zieleni, dzięki dźwiękowym instalacjom skomunikujemy się z innymi osobami na odległość. W letnim kinie plenerowym można natomiast obejrzeć filmy popularnonaukowe oraz posłuchać koncertów. Mnóstwo osób przyciąga też nowoczesne planetarium, które nie tylko odkrywa tajemnice Kosmosu, ale też zaprasza na seanse specjalne z pokazami multimedialnymi do współczesnej muzyki rockowej lub klasycznej.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia:

W okresie kwiecień – czerwiec: wtorek – piątek 8.00–18.00, sobota – niedziela 10.00–19.00. W lipcu i sierpniu: wtorek – niedziela 9.00–19.00. Od września do grudnia: wtorek – piątek 9.00–18.00, sobota – niedziela 10.00–19.00. W poniedziałku Centrum Nauki Kopernik jest nieczynne.

Ceny biletów: ulgowy/ulgowy dorosły 18 zł, normalny 27 zł, rodzinny 72 zł. Więcej szczegółów do znalezienia na stronie www.kopernik.org.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie