Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Bulwarów Wiślanych w Krakowie

Bulwary Wiślane w Krakowie

Kraków jest przepięknym miastem, można w nim spotkać mnóstwo pięknych zabytków historycznych i miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z ładniejszych miejsc w Krakowie są Bulwary Wiślane. To kompleks zabytkowych budynków hydrotechnicznych, które znajdują się nad Wisłą.

Urokliwy deptak nad Wisłą

Budynki te nie tylko ciekawie się wkomponowały w krajobraz nadwiślany, ale też pełnią bardzo ważną funkcję, mianowicie są osłoną przeciwpowodziową dla mieszkańców Krakowa. Bulwary Wiślane składają się z murów oporowych, które tworzą nabrzeże przeładunkowe. Górna część tych bulwarów to schody prowadzące na górne części bulwarów i pasy rekreacyjno-wypoczynkowe nad samym brzegiem, na których można spotkać wielu mieszkańców wypoczywających tutaj aktywnie. To miejsce gdzie można pojeździć na rowerze, pospacerować albo odpocząć na ławeczce. Przy bulwarach kursuje Tramwaj Wodny, który jest dużą atrakcją dla turystów.

Historia

Powstanie Bulwarów Wiślanych miało miejsce w 1909 roku. W kolejnych latach wybudowano Stopień Wodny Dąbie, który był częścią Drogi Wodnej Górnej Wisły. W ten sposób bulwary znacznie zyskały na atrakcyjności. W 1912 roku zasypano koryto rzeki Rudawa, która uchodziła do Wisły. Zmiana nazw wszystkich bulwarów miała miejsce w 1991 roku i była to ważna uroczystość dla mieszkańców Krakowa. W czasie wojen bulwary nie ucierpiały, nie była więc konieczna ich odbudowa. Od czasu do czasu jedynie mury są odmalowywane i odświeżane, tak by prezentowały się jak najlepiej.

Na lewym brzegu Wisły znajdują się cztery bulwary: bulwar Rodła, bulwar Czerwieński, bulwar Inflancki, bulwar Kurlandzki, zaś na prawym brzegu: bulwar Poleski, bulwar Wołyński, bulwar Podolski oraz bulwar Lotników Alianckich.

Polecane obiekty w pobliżu Bulwarów Wiślanych w Krakowie