Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Okna Papieskiego w Pałacu Biskupim w Krakowie

Okno Papieskie w Pałacu Biskum w Krakowie

Kraków słynie z wielu rzeczy. Może się poszczycić pięknymi zabytkami, ciekawymi miejscami na wypoczynek i na rekreację, ale w szczególny sposób kojarzy się z wizytami papieża Jana Pawła II w Polsce. Wyjątkowymi miejscem w Krakowie jest Pałac Biskupi, a szczególnie Okno Papieskie, z którego przy każdej wizycie papieża w Krakowie pozdrawiał on swoich wiernych. Pałac Biskupi jest siedzibą kurii metropolitarnej i biskupów krakowskich. Jest on jednym z największych pałaców znajdujących się w Krakowie.

Ulubione miejsce Jana Pawła II

Jan Paweł II mieszkał w Pałacu Biskupim jeszcze nim został papieżem. Podczas każdej pielgrzymki do Polski, a również w czasie swoich licznych odwiedzin Krakowa już jako papież, zamieszkiwał na powrót w Pałacu Biskupim. W czasie całej swojej kadencji, podczas wizyt w Krakowie często spontanicznie spotykał się z wiernymi, korzystając z Okna Papieskiego. Okno to znajduje się od strony ulicy Franciszkańskiej, nad bramą wjazdową do Pałacu, jest więc w bardzo charakterystycznym miejscu. To właśnie z tego okna pozdrawiał on wiernych, przemawiał do nich, szczególnie spotkania z młodzieżą, odbywały się w tym miejscu i w wyjątkowy sposób kojarzą się z tym miejscem i z papieżem Janem Pawłem II.

W czasie choroby Jana Pawła II i tuż po jego śmierci pod Oknem Papieskim spotykały się setki wiernych, którzy składali w tym miejscu kwiaty i modlili się za swojego ukochanego papieża. Po śmierci na parapecie okna ustawiono symboliczny krzyż, a pod nim ludzie tłumnie opłakiwali wielką stratę. Z okna Papieskiego korzystali też kolejni zwierzchnicy Stolicy Apostolskiej, jednak to wizerunek Jana Pawła II zdobi okno, a przed pałacem biskupim znajduje się jego pomnik – jeden z wielu, które zdobią Kraków. To miejsce jest bardzo ważne dla wszystkich wiernych, każdy kto odwiedza Kraków, zatrzymuje się na chwilę pod Oknem Papieskim.

Co jakiś czas pod Oknem Papieskim, organizowane są różne uroczystości, koncerty i wydarzenia kulturalne, o charakterze religijnym. Pałac Biskupi nie jest otwarty dla zwiedzających, jednak każdy może odwiedzić ulicę Franciszkańską i zatrzymać się pod Oknem Papieskim.

Polecane obiekty w pobliżu Okna Papieskiego w Pałacu Biskupim w Krakowie