Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Baszta w Kazimierzu Dolnym

Noclegi w pobliżu Baszty w Kazimierzu Dolnym

Baszta w Kazimierzu Dolnym

Wędrówki po południowo-wschodniej części kraju, zapewniają nam niepowtarzalną okazję do odwiedzenia malowniczych terenów Puław. Jednym z najciekawszych miejsc w okolicy jest Kazimierz Dolny. Miasto, którego historia sięga XI wieku, zachwyca swoją architekturą i wybitną atmosferą. To, co szczególnie przypada do gustu wszystkim turystom to oczywiście Baszta, będąca wspomnieniem królewskich czasów w regionie.

Baszta

Niegdyś broniła ona przeprawy przez pobliską rzekę Wisłę, a w późniejszym okresie dołączyła do zabudowań tutejszego zamku. Wzniesienie, na którym znajduje się baszta, zwana też Basztą Łokietka umożliwia podziwianie panoramy okolicy. W przeszłości oprócz funkcji obronnych pełniła również funkcję latarni wskazującej drogę. Na jej szczycie bowiem rozpalano ognisko widoczne z oddalonych zakątków regionu. Dziś po gruntownym remoncie pełni zadanie turystyczne. Ze szczytu rozciąga się piękny widok, toteż chętnie wykorzystywana jest jako punkt widokowy.

Ciekawostki

Okrągła, kamienna wieża z przełomu XIII i XIV wieku góruje nad całą miejscowością. To zasługa jej położenia na pobliskim wzgórzu, ale również ponad 20 metrów wysokości. Jej średnica to 10 metrów, co czyni ją najokazalszą budowlą w okolicy. Wnętrze wieży podzielone jest na pięć kondygnacji, które doświetlone są przez małe okna strzelnicze. Świadczy to o jej dawnym charakterze. Nie zapominajmy, że Baszta do dziś służy turystom jako świetna atrakcja, z której przy dobrej widoczności można zobaczyć Góry Świętokrzyskie. W okolicy znajdziemy także wspaniałą zabudowę miejską, która fantastycznie koreluje z wieżą. Śmiało można podziwiać z niej rynek miejski, farę, a także zobaczyć pełną okazałość zamku.

Wycieczka w te okolice to niezapomniane doświadczenie, na które warto sobie pozwolić podczas urlopu. Zarówno dorośli, jak i ich pociechy oprócz walorów krajoznawczych, mogą zapoznać się z historią tego miejsca. Uzupełniając się wzajemnie dają nam wspaniały obraz przeszłości tego miejsca, który zachwyca turystów swoją nieprzewidywalnością oraz przywołaniem wielkich postaci historycznych Polski.

Polecane obiekty w pobliżu Baszty w Kazimierzu Dolnym