Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi - Półwysep Helski, nocleg i okolice

Noclegi na Półwyspie Helskim

Baza noclegowa 35-kilometrowego Półwyspu Helskiego osiąga liczbę niemal 2 tys. obiektów i z każdym rokiem się powiększa. Walory turystyczne mierzei sprzyjają szczególnie letniemu wypoczynkowi, a tereny na „początku Polski” stanowią jeden z najciekawszych obszarów wybrzeża, będący od 1978 r. pod ochroną Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Oferta noclegowa półwyspu jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem cenowym (ok. 20 – 230 zł/doba), jak i biorąc pod uwagę typy obiektów. Przebiegająca przez mierzeję linia kolejowa, ułatwia dojazd na sam Hel, a równoległa do niej ścieżka rowerowa to możliwość zwiedzania otoczonej wodami zatoki i morza z poziomu dwóch kółek. Turyści mają do wyboru niezatłoczone plaże od strony Bałtyku lub miejsca pełne kempingów – od strony Zatoki Puckiej. To tereny, gdzie panują warunki wprost wymarzone do windsurfingu i kitesurfingu, a wyspecjalizowane szkółki chętnie przyjmują amatorów wszystkich sportów wodnych. Nocleg we Władysławowie to okazja do plażowania na kilku najbezpieczniejszych kąpieliskach wybrzeża oraz do uczestnictwa w wielu ciekawych, corocznych festiwalach i koncertach, które trwają przez całe wakacje. Prywatne kwatery w niewielkich Chałupach zapewnią komfort wypoczynku w miejscu o typowo rybackim charakterze. Cisza i spokój, które odnajdziemy w Chałupach, sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi, a oprócz typowych dla regionu atrakcji czy knajpek, zobaczymy ciekawe zjawiska. To tu znajduje się m. in. „chałupska jama” (czyli głębia Zatoki Puckiej) oraz wały wydmowe porośnięte lasem. Noclegi w Kuźnicy bez wątpienia będą najtańsze, a o ich konkurencyjności świadczy położenie pomiędzy Chałupami a Jastarnią. To miejsce, które przyciąga odważnych przez organizowane tutaj loty widokowe. Baza noclegowa Jastarni jest na drugim miejscu jeśli chodzi o liczbę obiektów (w Jastarni znajdziemy ponad 200 obiektów, a najwięcej ofert ma Władysławowo – ok. 850). Jurata to tzw. „oaza luksusu”, to tu powstały nowoczesne apartamenty i wille z widokiem na otaczający je las. Sam kraniec półwyspu (Hel) to świetna baza do rejsów w kierunku Trójmiasta oraz zwiedzenia kilku ważnych miejsc (zabytki militarne w Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa, ciekawe Fokarium, latarnia morska).

Półwysep Helski – wyjątkowe miejsce na Bałtyku

Jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie, otoczony przez dwa morza – Bałtyckie i Małe Morze, czyli Zatokę Pucką. Półwysep położony na ziemiach północnych Kaszub to tereny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego z piękną Puszczą Darżlubską i oryginalną kulturą kaszubską (wioski w puszczy i na Kępie Swarzędzkiej). Liczne nadmorskie kurorty – m.in. Władysławowo, Puck, Hel, Jastarnia, Jurata, Chłapowo czy Chałupy, piaszczyste plaże na kilkadziesiąt metrów szerokości, w tym także jedyne w Polsce południowe plaże, liczne morskie legendy związane z powstaniem mierzei, świetne warunki do windsurfingu i żeglarstwa, rzadkie krajobrazy wydmowe oraz wiele historycznych zabytków – m.in. neogotyckie zamczysko w Rzucewie czy sanktuaria w Swarzewie i Wejherowie - taki właśnie jest Półwysep Helski.

Hel – naturalne spacerowe molo na Bałtyku

Możliwość odpoczywania na plaży, łapania słonecznych promieni i kąpieli w wodach Bałtyku to nie jedyna atrakcja Mierzei Helskiej. Zatoka Pucka charakteryzuje się płytkimi i spokojnymi wodami, przez co aktywne spędzanie czasu na uprawianiu kitesurfingu i windsurfingu to doskonały pomysł. Cały półwysep leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zobaczymy charakterystyczne torfowiska oraz sosnowe lasy. W skład parku wchodzi rezerwat przyrody Helskie Wydmy, chroniący niespotykany w Polsce nadmorski krajobraz wydmowy ze specyficznymi gatunkami roślinnymi. Na mierzei możemy także zobaczyć fokę szarą – w Zatoce Puckiej lub helskim fokarium. Wędrując przez Półwysep Helski warto zwrócić uwagę na najdłuższy Helski Szlak Militarny, zaczynający się niedaleko dworca PKP. Po drodze będziemy podziwiać eksponaty głównie z II wojny światowej, w tym baterię im. Heliodora Laskowskiego. Na Helu jest także Muzeum Obrony Wybrzeża, które powinien odwiedzić każdy miłośnik historii. W mieście zobaczymy również Muzeum Rybołówstwa, latarnię morską, port rybacki czy deptak z zabytkowymi budynkami. W Juracie zachwyci nas drewniane molo, latarnia i Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej. Chałupy natomiast zagwarantują atrakcje tym, którzy chcą odpoczywać „w zgodzie z naturą”, gdyż znajduje się tu najbardziej znana w kraju plaża naturystów. Będąc tu na wakacjach, warto wcześniej przejrzeć kalendarz imprez, możemy bowiem trafić na interesujące wydarzenia, takie jak Morska Pielgrzymka Rybacka, która co roku odbywa się końcem czerwca na uroczystość św. Piotra Apostoła, patrona rybaków. Wtedy to z Mierzei Helskiej do kościoła farny w Pucku płyną pielgrzymi odświętnie przystrojonymi kutrami. Oprócz tego odbywają się tu takie imprezy, jak Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, Międzynarodowy Letni Festiwal Kultury i Sztuki, Marsz Śledzia czy inscenizacja wydarzeń wojennych „D-day Hel Desant”.